×

Posłanka PiS pokazała opozycji środkowy palec. Jej obraźliwy gest wywołał falę oburzenia

W czwartek, 13 lutego w Sejmie miało miejsce głosowanie nad ustawą dotyczącą przekazania dodatkowych środków pieniężnych dla telewizji polskiej. Opozycja wysunęła propozycję, aby kwota w wysokości 2 miliardów złotych została przeznaczona na dofinansowanie onkologii. Finał głosowania był zaskakujący.

Posłanka Lichocka pokazała środkowy palec

Ustawa budziła liczne kontrowersje. Za jej przyjęciem zagłosowało 232 posłów. Przeciwko było 220. Po wygranym przez partię rządzącą głosowaniu posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka pokazała swoim przeciwnikom z opozycji środkowy palec.

Wkrótce ustawa zostanie przekazana do gabinetu prezydenta i Andrzej Duda ją podpisze, jednak na długo w pamięci Polaków zapadnie obraźliwy gest w wykonaniu posłanki Lichockiej. Oburzony Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy skomentował całe zdarzenie:

Pogarda dla Polski i Polaków! Pogarda dla Państwa! Tak posłanka Joanna Lichocka świętuje przekazanie 2 mld zł TVP!

To zaskakujące, że w momencie, gdy cała polityka walczy z tzw. „mową nienawiści”, nadal mają miejsce tak wulgarne zachowania. Być może wkrótce konieczne będzie utworzenie nowego terminu, takiego jak „gesty nienawiści”.

Niekulturalne zachowanie Lichockiej skomentowała także Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej:

Posłanka Lichocka o propozycji przekazania 2 mld zł na onkologię. Hańba!

2 miliardy na programy Kurskiego zamiast na onkologię

Opozycja proponowała, aby 2 miliardy zostały przekazane na wsparcie leczenia raka, jednak partia rządząca zdecydowała, że w chwili obecnej ważniejsze jest dofinansowanie prowadzonej przez Jacka Kurskiego, TVP.  Pomimo obietnic o nieangażowaniu się w życie polityczne Polski, głos zabrał Donald Tusk. Dosadnie wyraził swoje zdanie w mediach społecznościowych.

Nawet Konfederacja, która zazwyczaj jest przeciwna pomysłom Platformy Obywatelskiej, uznała że projekt partii jest rozsądny. Jakub Kulesza z Konferedacji zabrał głos w tej sprawie:

Ja rzadko kiedy zgadzam się z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, ale tutaj mi się propozycja marszałka Grodzkiego podoba. Nic nie daje takiego raka jak telewizja reżimowa – dla zmylenia przeciwnika nazywana publiczną.

Były minister Roman Giertych zwrócił uwagę, że gest posłanki Lichockiej powinien zostać zgłoszony na policję:

Czyn pani poseł Lichockiej należy w moim przekonaniu zakwalifikować jako nieobyczajny wybryk (art. 140 kodeksu wykroczeń). Rozumiem, że policja z urzędu wszczyna dzisiaj postępowanie w tej sprawie

W sieci krąży interesujące nagranie pokazujące jak Joanna Lichocka potulnie tłumaczy się Jarosławowi Kaczyńskiemu ze swojego skandalicznego zachowania. Prezes PiS wygląda na bardzo rozczarowanego zachowaniem kobiety. Czy wybaczy Lichockiej ten postępek?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij