×

Wpadka Jakimowicza na wizji. Pomylił postać literacką z… mrożoną pizzą!

Wpadka Jakimowicza na wizji. Prezenter TVP próbował żartować, ale pomylił imię książkowej postaci. Miało być śmiesznie, a wyszło żenująco. Mina współprowadzącej program Agnieszki Oszczyk mówi sama za siebie…

Wpadka Jakimowicza na wizji

Mówią, że głodnemu chleb na myśli. Jarosław Jakimowicz tego dnia chyba miał wielką ochotę na pizzę. Mrożoną.

Jakimowicz to niezawodowy aktor oraz prezenter TVP. Szczególnie ta druga profesja wywołuje szereg kontrowersji. Jarosław Jakimowicz współprowadzi wraz z Magdaleną Ogórek program „W kontrze” w TVP Info. Ich wypowiedzi często przekraczają granice dobrego smaku.

Tym razem o Jakimowiczu zrobiło się głośno po tym, jak prowadził program z Agnieszką Oszczyk. Prezenter chciał się wykazać poczuciem humoru. Na warsztat wziął temat prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Jakimowicz próbował zażartować, nawiązując do baśni „Pinokio”, którą wszyscy znają. Gdy Pinokio kłamał, rósł mu nos. Jarosław Jakimowicz chciał porównać Trzaskowskiego do tej fikcyjnej postaci literackiej. Sęk w tym, że… pomylił imię kluczowej postaci – rzeźbiarza, który stworzył Pinokia.

Według Jarosława Jakimowicza, Pinokia wyrzeźbił Giuseppe, a nie Gepetto.

I zobacz Aga, zobacz. I kto taki, kto tam, Giuseppe wyrzeźbił kiedyś takiego…

– mówił rozbawiony Jakimowicz, próbując przy tym imitować rosnący nos przy pomocy długopisu.

Żart był nieśmieszny, ale cała sytuacja niewątpliwie należała do komicznych. Mina Agnieszki Oszczyk wyrażała więcej, niż tysiąc słów. Prowadząca nie skomentowała pomyłki i szybko zmieniła temat.

Jakimowicz w ogniu krytyki

Internauci nie zostawili na prowadzącym suchej nitki. W sieci zaroiło się od niewybrednych komentarzy pod adresem Jarosława Jakimowicza.

Niedaleko pada Giuseppe od krużganka oświaty

To jest tak żenujące, że aż trudno to komentować

To jest poniżej poziomu godności człowieka rozumnego ery kamienia łupanego

– czytamy.

Niedawno Jarosław Jakimowicz znalazł się pod obstrzałem internautów za brawurowe „wykonanie” przeboju „You’re my heart, you’re my soul” zespołu Modern Talking. Jakimowicz udawał, że gra na gitarze, Magdalena Ogórek prezentowała w tym czasie układ taneczny. Być może ta absurdalna sytuacja bawiłaby bardziej, gdyby nie fakt, że to telewizja publiczna, teoretycznie „z misją”.

Fotografie: (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować