Kategorie Inne

3300 złotych na dziecko jeszcze w tym roku. Wystarczy pamiętać o jednym

Ważny komunikat dla rodziców. Jeśli któryś z Was nie złożył jeszcze wniosków o 300+ i 500+ przez Internet (strony internetowe banków oraz rządowy portal Empatia), od początku przyszłego miesiąca będzie można to zrobić również w formie papierowej. Warto mieć to na uwadze i pilnować terminów, bowiem chyba nikt nie chciałby, żeby 3300 złotych na dziecko przeszło mu koło nosa, prawda? Kiedy więc i gdzie należy składać wnioski o 300+ i 500+? Odpowiedź na to i wiele innych pytań znajdziesz poniżej.

Wnioski o 300+ i 500+. Możliwość składania wersji papierowej już od najbliższego czwartku

W sumie przez portal Empatia złożono już prawie 400 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze, a wypłaty już są realizowane. Ci, którzy nie chcą robić tego za pośrednictwem Internetu, już od najbliższego czwartku będą mogli składać wnioski w wersji papierowej. Warto również zaznaczyć, że w tym przypadku można je dostarczyć do ośrodków pomocy społecznej lub wysłać je pocztą. Mowa tutaj zarówno o wnioskach o 500+, które przysługuje teraz na każde dziecko do 18. roku życia niezależnie od dochodów rodziny, jak i wnioskach o wyprawkę szkolną, czyli 300+.

Wnioski o 300 i 500
Flickr

Terminy, o których warto wiedzieć

Zacznijmy od 500+. Każdy, kto złoży wniosek do końca sierpnia, bez względu na to, czy zrobi to w formie elektronicznej czy papierowej, świadczenie wychowawcze z wyrównaniem na pierwsze dziecko od lipca otrzyma najpóźniej do końca października. Kto zrobi to dopiero we wrześniu, dostanie najpóźniej do końca listopada. Ostateczny termin na złożenie wniosku, który upoważnia nas do wyrównania, mija 30 września. Co z tymi, którzy złożą wniosek po tym czasie? Do 31 grudnia otrzymają wyrównanie jedynie od października (nie otrzymają pieniędzy, które mogłyby im przysługiwać również za lipiec, sierpień i wrzesień).

Jak to się ma w przypadku 300+? Każdy, kto złoży wniosek do końca sierpnia (bez względu na to w jakiej formie), otrzyma wypłatę świadczenia najpóźniej o 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony od września do końca listopada, na wsparcie będzie można liczyć w ciągu 2 najbliższych miesięcy. Jeśli ktoś się spóźni i będzie chciał to zrobić np. w grudniu, pieniędzy już nie dostanie.

Podziel się tą informacją z bliskimi. Niech pamiętają do kiedy mają czas na to, aby złożyć odpowiednie wnioski.