×

Willa córki Putina przejęta! „Dom ma być otwarty dla ukraińskich uchodźców”

Willa córki Putina przejęta przez francuskiego aktywistę. Mężczyzna po tym, jak włamał się do posiadłości, stanął na balkonie z Ukraińską flagą i zapowiedział, że dom ma być otwarty dla uchodźców z Ukrainy.

Sankcje nakładane na Rosję

Inwazja Rosji na Ukrainę trwa. W związku z atakiem, państwo Władimira Putina musi mierzyć się z kolejnymi sankcjami nakładanymi przez państwa Zachodu. To przede wszystkim sankcje gospodarcze i polityczne. Działalność w Rosji wstrzymało wiele międzynarodowych koncernów – m.in. marki technologiczne, samochodowe, gastronomiczne czy odzieżowe.

Głośno jest również o działaniach aktywistów hakerskich grupy Anonymous, którzy wypowiedzieli wojnę Rosji. Udało im się już włamać do tysięcy rosyjskich instytucji i systemów. Ujawnili także dane i telefony osób odpowiedzialnych za wybuch wojny. Hakerzy grożą również Putinowi, że „ujawnią cały brud, który próbował ukryć”.

Willa córki Putina przejęta

Swoją cegiełkę do odwetu na Rosji dołożył teraz Pierre Afner. Francuski aktywista postanowił przejąć i udostępnić ukraińskim uchodźcom willę należącą do oficjalnie najmłodszej córki Władimira Putina, Katariny Tichonowej. Pierre wymienił już podobno w willi zamki, zawiesił na jej terenie ukraińską flagę i zapowiedział, że dom ma być otwarty dla uchodźców z Ukrainy. Z pewnością wielu z nich skorzysta z propozycji.

Co wiadomo o willi Katariny Tichonowej

Willa „Alta Mira” Katariny Tichonowej znajduje się przy Avenue Général Mac Croskey 9 w Biarritz w południowo-zachodniej Francji. Piękna rezydencja, w której mieści się osiem miejsc noclegowych i trzy łazienki, jest wyceniana na 3,7 miliona dolarów (to niemal 16 mln zł)!

Francuski aktywista miał znaleźć w willi m.in. dokumenty na nazwisko Katieriny Tichonowej (córki Władimira Putina) i byłej żony rosyjskiego miliardera Kiryła Szamałowa oraz dokumenty na nazwisko byłego męża Tichonowej, Szamałowa. W nieruchomości znaleziono także magazyn „PKB. Strategia Rozwoju” i dokumenty z danymi właściciela prywatnej grupy inwestycyjnej Volga Group. Oprócz tego na terenie posiadłości znaleziono kopię paszportu Szamałowa i rachunek za prąd z miejscem rejestracji w Moskwie. Wszystkie te znaleziska są jedynie potwierdzeniem, do kogo należy zajęta przez aktywistę posiadłość.

Hafner zapowiada, że będzie w ten sposób przejmować kolejne nieruchomości mające związek z Putinem. Podobno namierzył już kilkanaście z nich.

Źródła: kobieta.gazeta.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować