×

Hakerzy grożą Putinowi! „Ujawnimy ten cały brud, który próbowałeś ukryć”

Rosja toczy wojnę nie tylko z Ukrainą. Niemal cały świat odwrócił się od Putina dosłownie bombardując jego ojczyznę kolejnymi sankcjami. Wojnę wypowiedziało również wiele organizacji, w tym aktywiści internetowi Anonymous. Hakerzy grożą Putinowi, że „ujawnią cały brud, który próbował ukryć”.

Kim są Anonymous?

Anonymous to globalny kolektyw aktywistów (haktywistów) założony w 2006 roku. Anonimowa grupa sprzeciwia się ograniczaniu wolności obywatelskich, korupcji, konsumpcjonizmowi, cenzurze, łamaniu praw zwierząt czy wpływowi Kościoła katolickiego na życie publiczne.

Są znani z tego, że w ramach dążenia do sprawiedliwości, obrony wolności obywatelskich oraz rozwiązywania innych problemów społecznych dopuszczają się ataków hakerskich.

W 2012 roku magazyn „Time” zaliczył Anonymous do 100 najbardziej wpływowych osób na świecie.

Anonymous wypowiedzieli cyberwojnę Rosji

Zważywszy na dotychczasową działalność Anonymous, grupa haktywistów nie mogła przejść obojętnie obok tego, co obecnie dzieje się na świecie. Aktywiści zareagowali już na agresję Rosji na Ukrainę i prowadzoną przez Putina wojnę dezinformacyjną. Od kilku dni niemal codziennie chwalą się kolejnymi udanymi akcjami przeciwko rosyjskiemu rządowi.

Anonymous zaatakowali rosyjską telewizję państwową. Zamiast rosyjskiej propagandy, w telewizji można obejrzeć materiał z Ukrainy. Haktywiści chcieli w ten sposób pokazać Rosjanom, jak inwazja wojsk Putina wygląda od strony mieszkańców atakowanych terenów. 

Minionej nocy Anonymous zablokował dostęp do szeregu rządowych stron internetowych Rosji i Białorusi, m.in. stron ministerstwa komunikacji i informatyzacji, państwowego urzędu przemysłu wojskowego, sił zbrojnych Białorusi, służby celnej i usług publicznych Rosji. Ofiarą padły również oficjalne strony rosyjskiego rządu i Kremla.

Ostatnie doniesienia mówią o zhakowaniu luksusowego jachtu Putina „Hraceful”. Hakerzy zmienili dane lokalizacji w systemie, a także oznaczenie jednostki. Cały świat mógł zobaczyć, że statek rozbił się na… Wyspie Węży.

Hakerzy grożą Putinowi

To z pewnością nie ostatnia akcja Anonymous, o jakiej usłyszymy w ciągu najbliższych dni. Hakerzy zapowiedzieli już, że szykują specjalną operację, która ma uderzyć bezpośrednio w Putina. Chcą opublikować informacje, które miałyby kompletnie skompromitować rosyjskiego dowódce zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w jego kraju.

Panie Putin, chcemy odsłonić to, co było ukrywane przez lata. Z całą mocą grupy Anonymous, naciskając na ciebie i twoich skorumpowanych kumpli. To tylko kwestia czasu, kiedy ujawnimy ten cały brud, który próbowałeś ukryć 

– zwrócili się do Putina.

Nie zapomnijmy wszystkich twoich kłamstw, wszystkich ofiar twojego reżimu. To za późno, żebyś się na nas przygotował

– uprzedzają hakerzy, którzy zamieścili w serwisie YouTube specjalne przesłanie do Putina.

Nagranie publikujemy niżej. Pod materiałem pojawiło się setki komentarzy osób, które są bardzo wdzięczne grupie Anonymous za to, co robi dla Ukrainy i całego świata.

Źródła: www.youtube.com, www.rmf.fm
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować