×

Pogrzeb Gabrysi z Jarosławia i postępowanie w sprawie szykan wobec jej rodziny. Co ustalono?

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie hakerów, którzy włamali się na facebookowe konto zmarłej Gabrieli Dzimiry. W związku z szykanami wobec rodziny zmarłej dziewczyny, informacje na temat jej pogrzebu są mocno ograniczone. Polacy wciąż jednak zadają sobie pytanie, czy udało się już sprowadzić zwłoki zmarłej nastolatki do kraju? Kiedy odbędzie się pogrzeb Gabrysi?

Dwa postępowania

Jarosławska policja oraz Prokuratura Okręgowa w Przemyślu nie chcą zdradzić zbyt wielu szczegółów. Jednak, jak ustalił serwis korso24.pl, wszczęte zostały aż dwa postępowania. Pierwsze dotyczy przejęcia konta na Facebooku, należącego do śp. Gabrieli Dzimiry, a drugie związane jest z groźbami karalnymi kierowanymi pod adresem siostry zmarłej nastolatki.

Marta Pętkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Przemyślu poinformowała:

Pod koniec grudnia, kilka dni po śmierci Gabrieli, jej siostra złożyła dwa zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa do Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Jedno z nich dotyczy gróźb karalnych, które pojawiły się pod jej adresem w Internecie. Drugie zawiadomienie dotyczy bezprawnego przejęcia konta na Facebooku zmarłej Gabrieli. Te dwa postępowania są jednak na absolutnie początkowym etapie.

Jarosławska policja wszczęła śledztwo mające na celu złapanie hakera, który przejął Facebookowe konto zmarłej.

W rozmowie z portalem korso24.pl, asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Jarosławiu powiedziała:

Trwają czynności w tej sprawie, które mają na celu ustalić tożsamość osoby, która przejęła konto dziewczynki

Za kilkanaście dni poznamy więcej szczegółów w tej sprawie.

Kiedy pogrzeb Gabrysi Dzimiry?

Kwestia zbiórki pieniędzy na operację Gabrysi budziła wśród niektórych internautów wiele wątpliwości. Trudno było im uwierzyć, że leczenie dziewczyny może być takie kosztowne.

Ostatecznie zebrano dla Gabrysi ponad 4 miliony złotych. Niestety, pomimo przeprowadzonej operacji w Stanach Zjednoczonych, dziewczynka zmarła. Wówczas zapoczątkowano kolejną zbiórkę mającą na celu sprowadzenie do kraju ciała Gabrysi i organizację pogrzebu. Udało się zebrać ponad 43 000 złotych.

Z powodu ataków w Internecie na rodzinę zmarłej nastolatki i ogromnej fali hejtu, która wlała się za sprawą hakerów, informacje na temat sprowadzenia ciała Gabrysi do kraju oraz jej pogrzebu są mocno ograniczone. Wciąż nie wiadomo, czy jej ostatnie pożegnanie już się odbyło, czy dopiero jest zaplanowane.

Fotografie: Imgur.com

Może Cię zainteresować