×

Hakerzy chwalą się kolejnym sukcesem. Mieli przechwycić rozkaz Rosji

Hakerzy chwalą się kolejnym sukcesem – mieli przechwycić rozkaz, sygnowany przez Ministerstwo Federacji Rosyjskiej. Dotyczy on przygotowania propagandowych filmów z fałszywymi oskarżeniami pod adresem ukraińskich żołnierzy.

Reklama

Hakerzy chwalą się kolejnym sukcesem

Hakerzy z międzynarodowej grupy Anonymous zaangażowali się w działania przeciwko Rosji. Za jeden z głównych celów postawili sobie walkę z propagandą Kremla. W poniedziałek, 28 marca, hakerzy opublikowali na Twitterze post z zeskanowanym dokumentem. Jego tytuł brzmi „O organizacji wydarzeń informacyjnych w internecie”. Dokument miał zostać sporządzony przez rosyjskie ministerstwo obrony. Można w nim wyczytać, że Rosjanie zlecili przygotowanie propagandowych filmów, które w zafałszowany sposób ukazywałyby rzekomą brutalność Ukraińców wobec rosyjskich jeńców.

Rozkazuję: Opracować i rozpowszechnić serię materiałów wideo demonstrujących nieludzkie zachowanie personelu wojskowego Sił Zbrojnych Ukrainy i formacji nacjonalistycznych na terytorium Ukrainy w stosunku do jeńców, którzy wyrazili dobrowolną chęć poddania się

– napisano w dokumencie.

Reklama

Czy to prawdziwy dokument?

Włoski dziennikarz David Puente uważa, że możemy mieć do czynienia z nieprawdziwym dokumentem. Uwagę dziennikarza przykuł podpis, który rzekomo należy do „tymczasowego” ministra obrony Federacji Rosyjskiej, generała Bułhakowa. Jednakże podpis można też znaleźć w quizie na jednej z rosyjskich stron o nazwie „Test: co mówi twój podpis?”

Podpis na rosyjskiej stronie jest tym, który jest ustawiony jako podglądowy w udostępnieniach

– napisał Puente, a jako dowód zamieścił screeny:

Kontrowersje wzbudza też sam fakt, że dokumentu nie podpisał Siergiej Szojgu. Główny dowódca sił zbrojnych ostatni raz pokazał się w mediach na początku marca (później stare nagrania z jego udziałem pokazywano jako nowe). Potem zniknął bez wieści. Pojawiły się pogłoski, że Szojgu miał atak serca.

Reklama

Fotografie:

Może Cię zainteresować