×

Hakerzy zablokowali rosyjskie satelity szpiegowskie. „Nie przestaniemy…”

Wojna toczy się nie tylko na ukraińskiej ziemi. Cyberwojnę, po atakach Rosji na Ukrainę, wypowiedzieli Putinowi hakerzy, którzy dali znać już o swoim istnieniu na różnych płaszczyznach. Tym razem hakerzy zablokowali rosyjskie satelity szpiegowskie. W wyniku cyberataku Rosja miała utracić dostęp do swoich szpiegowskich satelitów.

Reklama

Hakerzy zablokowali rosyjskie satelity szpiegowskie

NB65 to kolejna – obok Anonymous – grupa hakerów, która wypowiedziała cyberwojnę Putinowi.

Anonymous nie jest samo. Grupa NB65 także wypowiedziała oficjalną cyberwojnę Rosji. Chcecie najechać na Ukrainę? Dobrze. Stawcie czoła oporowi całego świata. Wszyscy patrzymy. Wszyscy walczymy

– napisała na Twitterze grupa NB65.

Reklama

Hakerzy z NB65 pochwalili się w poniedziałek znaczącym sukcesem. W ramach odwetu na Rosję dokonali udanego ataku na centrum kontroli rosyjskiej agencji kosmicznej Roskosmos.

Rosja straciła kontrolę nad swoimi satelitami szpiegowskimi

– pisze na Twitterze grupa Anonymous.

Rosyjska Agencja Kosmiczna z pewnością uwielbia swoje obrazowanie satelitarne. A jeszcze bardziej uwielbiają swój system monitorowania pojazdów. WSO2 zostało usunięte, poświadczenia zmienione, a serwer wyłączony

– czytamy na zrzucie ekranu zamieszczonym na Twitterze przez hakerów z NB65.

Reklama

Nie przestaniemy, dopóki wy nie przestaniecie

– dodano w opisie.

Agencja Ukfinform, czyli państwowa agencja informacyjna Ukrainy, potwierdziła doniesienia NB65 o tym, że centrum kontroli rosyjskiej agencji kosmicznej utraciło łączność z własnymi satelitami szpiegowskimi.

Reklama

Anonymous atakuje nie tylko Rosję

Niedługo po tym, jak Rosja zaatakowała Ukrainę, do akcji wkroczyła grupa hakerów Anonymous, która rozpoczęła „Operację Rosja”.

Żaden naród nie zasługuje na najazd pod wpływem złudzeń szaleńca. Nikt nie zasługuje na to, by żyć pod cenzurą, gdzie nie może mówić prawdy. Jako aktywiści zawsze będziemy walczyć dla uciskanych!

– czytamy na profilu Anonymous.

Reklama

Hakerzy do tej pory zaatakowali już rosyjską telewizję, gdzie zamiast putinowskiej propagandy publikowane są materiały w Ukrainy. Grupa zablokowała także  dostęp do szeregu rządowych stron internetowych Rosji, a także zhakowała luksusowy jacht Putina „Hraceful”, który obrał kierunek „piekło”. W ostatnim czasie aktywiści dali o sobie znać także na Białorusi, która wspiera Putina w jego inwazji na Ukrainę. W ramach odwetu Anonumous wyłączyli strony internetowe należące do trzech największych białoruskich banków tj. Belarusbank, Priorbank i Belinyestbank.

Hakerzy grożą Putinowi! „Ujawnimy ten cały brud, który próbowałeś ukryć”.

Źródła: next.gazeta.pl, twitter.com
Fotografie: www.instagram.com

Może Cię zainteresować