×

Wielka Brytania zamyka się dla imigrantów. Polacy mogą pożegnać się z pracą na wyspach?

Wielka Brytania ma zamknąć swoje granice dla niewykwalifikowanych pracowników i tych, którzy nie mówią po angielsku. Polaków, którzy nie znali języka, było na wyspach bardzo wielu. Anglia zamyka się naszych pracowników?

Wielka Brytania bez Polaków?

To koniec taniej siły roboczej z UE w fabrykach, magazynach, hotelach i restauracjach Wielkiej Brytanii. Rząd przygotował wymagania, które trzeba spełnić, aby móc pracować na wyspach. Spora ilość Polaków nie jest w stanie ich spełnić. Czy Anglia strzela sobie w kolano?

Pracodawcy przeciwko rządowi

Topowi przedsiębiorcy natychmiast oskarżyli rząd o atak na gospodarkę, ostrzegając przed „katastrofalnymi” konsekwencjami utraty pracowników i wzrostem wolnych miejsc pracy. Ma to doprowadzić do zamykania zakładów produkcyjnych i sklepów na głównych ulicach handlowych.

Rząd wprowadza zmiany

Partia Pracy i Liberalni Demokraci skomentowali zmiany jakie wprowadza rząd:

Oznacza to całkowitą katastrofę dla sektora opieki.

Rząd chce wprowadzić bardzo dużo obostrzeń co do osób, które przybywają do Anglii:

• Granice Wielkiej Brytanii będą zamknięte dla pracowników niewykwalifikowanych – a wszyscy migranci będą musieli mówić po angielsku.

• Każdy, kto chce przyjechać do Wielkiej Brytanii do pracy, musi mieć ofertę pracy z progiem wynagrodzenia wynoszącym 25 600 funtów. Chociaż „dolna granica” wynagrodzenia w wysokości 20 480 funtów będzie akceptowana w szczególnych przypadkach, w których brakuje pracowników danej branży np. Pielęgniarstwo.

Nie będzie miejsca dla samo zatrudnionych przybywających do Wielkiej Brytanii, co oznaczałoby koniec polskich hydraulików lub budowniczych z własnymi firmami.

• Kontrola graniczna nie będzie już akceptować dokumentów tożsamości z krajów takich jak Francja i Włochy. Jest to próba ograniczenia pracowników spoza UE pokonujących system podrobionymi lub skradzionymi dowodami osobistymi.

Co sądzicie o wprowadzanych zmianach? To koniec dla większości Polaków w Wielkiej Brytanii?

Źródła: spidersweb.pl, www.theguardian.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij