×

Spacerował wzdłuż plaży przed pracą. Zatrzymał się na chwilę, kiedy zauważył zakopaną w piasku butelkę

Steve Mershon kocha życie niedaleko plaży. Codziennie może oglądać i uwieczniać na zdjęciach piękne zachody słońca i cudowną naturę. Raz na jakiś czas trafia również na ciekawe rzeczy, które zabiera do domu.

Mężczyzna na co dzień pracuje jako elektryk. Pewnego dnia, przed pójściem do pracy, znalazł na plaży plastikową butelkę. I choć dla wielu osób byłby to zwykły śmieć, mężczyzna postanowił przyjrzeć się jej z bliska. Wewnątrz butelki zauważył kawałek papieru, który go zaciekawił.

Kiedy Steve wyjął tajemniczą kartkę, okazało się, że jest to list. Po charakterze pisma nadawcy, mężczyzna doszedł do wniosku, że autorem listu jest dziecko. Po przeczytaniu całej wiadomości, wiedział, że musi na nią odpowiedzieć…

To treść wiadomości, którą znalazł Steve:

„Drogi Danielu, bardzo mi przykro, że odszedłeś, ale gdybyś żył, grałbym z Tobą w piłkę nożną i koszykówkę z Mattew, Oscar’em i Brandon’em. Jestem w piątej klasie, a Ty byłeś moim najlepszym przyjacielem. Naszym ulubionym wykonawcą był Austin Moon. Mam nadzieję, że teraz dobrze się bawisz z Jezusem. Twój najlepszy przyjaciel – Jonothon Torres.”

wiadomosc-w-butelce1

„Drogi Jonothan’ie Torres. Nazywam się Steve i znalazłem Twoją notatkę w butelce we wtorek rano, 19 kwietnia. Przede wszystkim, muszę Ci powiedzieć, że fakt iż napisałeś list do swojego przyjaciela, świadczy o tym, że jesteś bardzo silnym małym człowiekiem. Pokazujesz, że pomimo młodego wieku, w Twoim sercu jest wiele miłości.”

wiadomosc-w-butelce2

„Twoi rodzice, przyjaciele, nauczyciele, ja i wszyscy moi znajomi, którzy wiedzą, że znalazłem list, są z Ciebie dumni. Daniel jest szczęściarzem, że jesteś jego najlepszym przyjacielem. Jest mi bardzo przykro, że odszedł. Z Twojego listu wynika, że musieliście sporo grać z Mathew, Oscar’em i Brandon’em. Jestem pewien, że Daniel chciałby, abyś wiedział, że kiedy grasz z kolegami, On i Jezus oglądają i kibicują Ci. Może następne przyłożenie, gol lub kosz, zadedykujesz swojemu najlepszemu przyjacielowi Daniel’owi.”

wiadomosc-w-butelce3

„Nie wiem, gdzie dokładnie wrzuciłeś swoją wiadomość do oceanu, albo jak długo znajdowała się  w wodzie, ale trafiła ona do mnie. Musisz wiedzieć, że znajduję wiele rzeczy na plaży, a te najlepsze zatrzymuje. Mam przepełnioną półkę drewnem, muszlami, okularami i tak, butelkami. Jonothan’ie, butelka, z listem do Twojego najlepszego przyjaciela, to najpiękniejsza rzecz, jaką kiedykolwiek znalazłem.”

wiadomosc-w-butelce4

„To byłby atut mojej kolekcji. Ale nie mogę tego zrobić. Wyrzuciłeś tę butelkę, aby pokazać swoją miłość do najlepszego przyjaciela. Ona jest przeznaczona do podziału. Zrobiłem sobie zdjęcie z butelką i podzieliłem się nim ze swoimi przyjaciółmi na moim koncie na Facebooku. To poruszyło wiele serc Jonothan’ie. Ale wiadomość ta będzie dzielona z większą liczbą osób. Tak jak mówiłem, butelka wpadła w dobre ręce.”

wiadomosc-w-butelce5

„Widzisz, myślę, że Daniel wyciągnął butelkę na ląd, gdzie ją znalazłem i jego przyjaciel Jezus zaprowadził mnie do niej. Powiem Ci dlaczego. Mam plan, aby na kilka tygodni wypłynąć na ocean na dużym statku. Zamierzam zabrać ze sobą Twój list i butelkę. Mam zamiar dodać własny, krótki list i z powrotem umieścić w butelce korek. A kiedy znajdę najładniejszą i najbardziej błękitną wodę, wrzucę do niej butelkę.”

wiadomosc-w-butelce6

Proszę podziel się tą piękną wiadomością ze swoimi przyjaciółmi i rodziną!

Może Cię zainteresować

zamknij