×

Kierowca ciężarówki zabrał z ulicy matkę z córką. Kiedy kobiety zasnęły, on coś zaplanował

Rumiko Kawaguchi z mieszczącego się w Japonii Kawagoe miała 15 lat i od dawna marzyła o tym, aby zostać pilotką. W 2010 roku składała papiery do słynnej szkoły w Wajima, w której obok teorii szkoli się także pod kątem praktycznym. Dzień przed egzaminami, które miały decydować o przyszłości dziewczyny, Rumiko wraz ze swoją mamą Susaną stały o północy na dworcu w Niigata. Stamtąd chciały wsiąść w pociąg i przejechać nim 300 km do Wajimy. Okazało się jednak, że ogromna śnieżyca uniemożliwiła im zrealizowanie tego planu. Odwołano przejazd.

Rumiko bardzo chciała zostać pilotką, ale najpierw musiała pokonać ponad 300 km pociągiem, aby dostać się do wymarzonej szkoły, w której odbywał się egzamin.

Niestety spadło tego dnia tyle śniegu, że pociąg nie mógł ruszyć.

Rumiko Kawaguchi marzył o tym aby zostać pilotem (1)

Rumiko zaczęła płakać z rozpaczy i praktycznie pogodziła się z tym, że przez śnieżycę i problemy kolei straci możliwość edukacji w wymarzonej szkole. Jednak jej matka nie miała zamiaru się poddać.

Zaproponowała, że pojadą autostopem. Pogoda była naprawdę niekorzystna, ale kobieta chciała, aby jej dziecko mogło spełnić swoje marzenie. Stanęły na ulicy z kartką w dłoni, chcąc w ten sposób zatrzymać auto. Wreszcie po jakimś czasie zatrzymał się samochód i zabrał je na kolejną stację kolejową. Niestety i z tego miejsca nie odjeżdżały pociągi.

Nie mając jeszcze konkretnego planu działania, Suana i Rumiko postanowiły po prostu biec. Była 5 rano – do wielkiego egzaminu pozostały tylko cztery godziny. Nagle na stacji benzynowej, na której zrobiły sobie przerwę, pojawił się duży samochód.

Rumiko Kawaguchi marzył o tym aby zostać pilotem (2)

Kierowca zgodził się wziąć zziębniętą dwójkę do swojego auta. Jechał do Kanazawa – miasta, które oddalone jest od ich destynacji o 2 godziny jazdy autobusem.

Mężczyzna przedstawił się jako Yokoyama i z wielką uwagą słuchał ich opowieści. Widział, że obie panie są naprawdę zmęczone, dlatego zaproponował im, aby się przespały. Gdy dojeżdżał do Kanazawy, odwrócił się do swoich towarzyszek podróży i powiedział, że zmienia zdanie i ma zamiar odwieźć je pod samą szkołę w Wajimie.

Rumiko Kawaguchi marzył o tym aby zostać pilotem (3)

Matka i córka nie mogły wyrazić swojej wdzięczności, były w szoku! Yokoyama zadzwonił do swoich klientów i powiedział, że spóźni się 4 godziny. Dokładnie o 8:50, Rumiko wbiegła do szkoły.

Wcześniej wszyscy byli zdziwieni, że dziewczyna przyjechała na parking dostawczym autem. Jednak w tamtej chwili nic ją nie obchodziło, a gdyby nie ta ciężarówka, jej marzenia ległyby w gruzach. Kobiety bardzo wylewnie podziękowały kierowcy i poprosiły go o adres, aby później móc jeszcze raz wyrazić swoją wdzięczność. Mężczyzna, gdy odjeżdżał powiedział, że sam ma córkę w podobnym wieku i dokładnie rozumie to, co przeżywa Rumiko.

Rumiko Kawaguchi marzył o tym aby zostać pilotem (4)

Gdy dziewczyna siedziała w sali egzaminacyjnej, nie mogła uwierzyć w to, jakie ma pierwsze zadanie. Musiała opisać swoje doświadczenie, które najbardziej poruszyło ją w dotychczasowym życiu.

Dobrze wiedziała, że opisze to, co przed chwilą ją spotkało. Wiedziała, że w swojej historii nie pominie mamy, która tyle dla niej poświęciła i kierowcy, który wykazał się niesamowitym człowieczeństwem. Testy poszły na tyle dobrze, że dziewczyna dostała się do wymarzonej szkoły.

Rumiko udało się odnaleźć pomocnego kierowcę, do którego zadzwoniła. Mężczyzna od razu zapytał się, jak jej poszło i czy dostała się do szkoły. Był z niej bardzo dumny, a na koniec powiedział, że nie zrobił przecież nic wielkiego.

Rumiko Kawaguchi marzył o tym aby zostać pilotem (5)

Rumiko dzięki pomocy nieznajomego mężczyzny mogła realizować swoje największe marzenie i zostać pilotką. Swój sukces zawdzięcza mamie, która nie poddała się i Yokoyamie, który okazał się niesamowicie pomocny. Historia pokazuje, że możemy góry przenosić, jeśli otaczamy się bezinteresownymi i serdecznymi ludźmi.

Może Cię zainteresować