×

Matka bliźniaków podczas eksperymentu odkryła smutną prawdę, która dotyczy każdego z nas

W listopadzie 2015 roku, młoda kobieta z Lakeside zrobiła coś niesamowitego. Brandie, matka bliźniaków Blaine i Rylie, postanowiła przeprowadzić mały eksperyment w zaciszu własnego domu i dokonała dość smutnego odkrycia.

Zauważyła, że technologia ma znaczący wpływ na funkcjonowanie jej rodziny.

Kobieta podzieliła się swoimi wynikami na Facebooku, a eksperyment odbił się szerokim echem w sieci.

Dziś zrobiłam pewien test, gdy moi chłopcy się bawili. Siedziałam cicho w kącie pokoju i rejestrowałam, ile razy moje dzieci spojrzały się na mnie z różnych powodów.

Raz chciały sprawdzić, czy widziałam, że zrobiły fajne sztuczki, drugi raz chciały uzyskać aprobatę dezaprobatę dla tego, co robią, a jeszcze innym razem po prostu szukały ze mną kontaktu wzrokowego i liczyły na jakąkolwiek reakcję z mojej strony. Cały czas zastanawiałam się, w jaki sposób mogłabym zareagować i pokazać im, że jestem nimi zainteresowania, gdybym w tej chwili korzystała z telefonu lub komputera.

technologia ma wpływ na funkcjonowanie rodziny (1)

Gdyby tak było, moi chłopcy 28 razy zastanawialiby się, czy Internet jest ważniejszy od nich. 28 razy moje aniołki nie otrzymałyby ode mnie większej uwagi. 28 razy moje szkraby odniosłyby wrażenie, że moja miłość do nich jest słaba i ważne jest to, kto jest online na portalach społecznościowych…

technologia ma wpływ na funkcjonowanie rodziny (2)

Ciężkie czasy nastały… Żyjemy w świecie, w którym postrzegamy innych przez pryzmat tego kim są w sieci. W świecie, w którym liczy się liczba 'lajków' i 'znajomych'. W świecie, w którym czas z ukochanymi osobami jest spychany na dalszy tor. W świecie, w którym zamiast rozmawiać twarzą w twarz, piszemy do siebie wiadomości z drugiego pokoju… Błagam o to, aby było inaczej.

technologia ma wpływ na funkcjonowanie rodziny (3)

Proszę… Odłóż swój telefon i spędź trochę czasu ze swoją rodziną i znajomymi. Pamiętaj, że nasze dzieci biorą z nas przykład. Czy naprawdę chcemy, aby one jako dorosłe osoby umiały tylko korzystać ze smartfonów?

technologia ma wpływ na funkcjonowanie rodziny (4)

Może Cię zainteresować

zamknij