×

13-latka zbiega ze schodów, trzymając się za szyję i krzycząc z bólu. Mama nie potrafiła jej pomóc

W dzisiejszych czasach dzieci mają obsesję na punkcie technologii. Wiedzą więcej niż wielu dorosłych i najchętniej nie rozstawałyby się z telefonem komórkowym. Rodzice tłumaczą to sobie tym, że mają stały kontakt ze swoimi pociechami, nie zdając sobie sprawy z tego, że im szkodzą.

Jackie Fredro myślała, że robi dobrze, kupując komórkę 13-letniej córce na Boże Narodzenie. Bardzo długo o nią prosiła i w końcu przekonała rodziców.

Prawda jest taka, że kupiliśmy Gabbie telefon, aby mieć z nią kontakt, gdy wraca do domu z zajęć. Chcieliśmy wiedzieć, że jest bezpieczna.

Telefon był spełnieniem marzeń 13-latki, dlatego nie rozstawała się z nim nawet podczas snu. Rodzice nie myśleli wówczas, że może doprowadzić do takiej tragedii…

Pewnej nocy usłyszeliśmy przerażający krzyk córki. Po chwili wpadła do naszego pokoju, trzymając się mocno za szyję. Histerycznie płakała. Ten widok był najgorszym uczuciem na świecie. Obserwowałam swoją córkę i nie miałam pojęcia, jak mogę jej pomóc. Dopiero po dobrych 5 minutach była w stanie mi powiedzieć, co się stało.

Gabbie, cały czas płacząc, powiedziała mamie, że usnęła z ładującym się telefonem. W jednej chwili dotknął łańcuszka na szyi dziewczynki i doprowadził do tego, że przeszedł przez niego prąd. 13-latkę poparzył telefon!

Skończyło się na oparzeniach drugiego stopnia, które zostawiły ogromną bliznę wokół szyi. Według specjalistów tego typu historie nie są częste, ale zdarzają się co najmniej kilka razy w roku. Należy pamiętać o tym, aby przestrzegać pewnych zasad i nie być przede wszystkim uzależnionym od telefonu.

Wypadek był groźny dla 13-latki i pokazał, że do każdego typu sprzętu należy mieć ograniczone zaufanie i dystans.

Firma, która wyprodukowała telefon Gabbie, zaproponowała jej nowe urządzenie i zdecydowała, że pokryje wszystkie koszty związane z leczeniem dziewczynki.

Bolesna lekcja, którą powinien przeczytać każdy uzależniony od telefonu człowiek. Czy naprawdę warto ryzykować swoje zdrowie i życie kosztem tego, że w każdej chwili możemy zobaczyć, co dzieje się w Internecie? Pamiętajmy, że sen to czynność, która ma nam dać ukojenie – tego się trzymajmy i nie angażujmy w to telefonów. Tak będzie dla nas lepiej!

Może Cię zainteresować