×

Wenecjanie chcieli się ich pozbyć. Teraz są tym, czego najbardziej potrzebują

O ironio! Wenecja latami walczyła z tłumem turystów. Nie zniechęcały ich nawet horrendalne ceny, jakie za swoje usługi ustalali Wenecjanie. Dziś desperacko ich potrzebują. Chociaż nie do końca ich, bardziej tego, co przywodzą ze sobą.

Weneckie ceny…

Każdy, kto był w Wenecji, wie ile taka przyjemność kosztuje. Niewielu mogło pozwolić sobie na nocleg w tym mieście. Nawet na jednodniowy wypad trzeba było zaopatrzyć się w gruby portfel.

Jak wyglądają ceny weneckich przekąsek? Zestawienie przygotowała pani Hanna Kozłowska, prowadząca blog haart.pl:

Nazwa produktu Cena (EUR)
Bułka z pomidorami (mała) 2,50
Kanapka z szynką, serem i warzywami (duża) 4,50
Kanapka z serem i warzywami na ciepło 4,00
Ciastka weneckie (z Nutellą, 100 g) 3,50
Pizza margerita (2 kawałki) 5,00
Pizza z fetą (1 kawałek) 2,50
Gałka lodów (duża) 1,50
Ciasto francuskie zawijane z warzywami 3,00
Cappuccino 1,50

Będąc w Wenecji trzeba koniecznie wybrać się na rejs gondolą, prawda? Koszt takiej przyjemności wynosi 80 euro w dzień, a 100 euro w nocy. Pytanie tylko, czy 40 minut takiej rozrywki jest warte 424 zł?

Potrzebują naszych portfeli?

W tragedii, jaka spotkała miasto, ucierpiały nie tylko budynki, ale i działalności gospodarcze mieszkańców miasta. Zalany towar nie jest tu największym kosztem. Zdecydowanie większym jest ciągły brak utargu.

Wenecjanie po powodzi bardzo chętnie zobaczą więc turystów u progu swojego miasta. Szczególnie tych z grubymi portfelami.

Tylko, czy warto wybrać się teraz do Wenecji? Przecież większość zniszczeń nie jest usunięta, a część zabytków nadal zamknięta. Na to pytanie próbowała odpowiedzieć również Aneta Zając z portalu fly4free:

Zwiedzanie miejsc, które zmagają się ze skutkami kataklizmów, już na pierwszy rzut oka wydaje się dość niestosowne, nieetyczne i bezsensowne. Trudno było przyglądać się turystom, którzy dzielą się swoimi „zabawnymi” selfie w czasie, gdy mieszkańcy próbują ratować dobytek. Gdy wyrażają niezadowolenie, bo Plac Św. Marka jest zamknięty, a i muzea nie funkcjonują w normalnej formie…

A Wy wybralibyście się teraz do Wenecji?

Źródła: www.fly4free.pl, www.haart.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram.com

Polecane

Może Cię zainteresować