×

24-latka ważyła 300 kilogramów! Teraz jej metamorfoza jest dla wielu inspiracją

Młoda kobieta ważyła 300 kilogramów. Nie mogła przestać jeść, a stan, do którego się doprowadziła, uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie. W końcu postanowiła wziąć się za siebie. Dzięki temu przeszła spektakularną metamorfozę.

Ważyła 300 kilogramów

Brytyjska gazeta The Daily Mail przedstawiła historię Amber Rachdi z Oregonu (USA). Kiedy miała 24 lata jej waga przekroczyła 300 kilogramów.

Młoda kobieta nie potrafiła poruszać się o własnych siłach i nie była w stanie samodzielnie się sobą zajmować. Koniecznością stał się powrót do rodzinnego domu. Ponownie zamieszkała ze swoimi rodzicami, którzy musieli nią opiekować.

Na co dzień Amber poruszała się za pomocą wózka elektrycznego. Mogła odbyć podróż wyłącznie do sklepu i z powrotem. Tłuszcz, który znajdował się w jej organizmie, nie tylko negatywnie wpływał na psychikę kobiety, ale też na jej zdrowie.

Ważyła 300 kilogramów
Twitter

W tamtym czasie zjadała ponad cztery duże posiłki dziennie, które uzupełniała ogromną ilością słodyczy. Im bardziej była nieszczęśliwa, tym więcej jadła i tak wpadła w błędne koło.

Zaniedbanie się 24-latki doprowadziło do tego, że przestrzeń pomiędzy nogami zalała się fałdami skóry, które trzeba było szorować odpowiednią szczotką. Amber nie była w stanie sama się wykąpać, ani doprowadzić do porządku.

Dodatkowo młoda kobieta musiała nakładać na siebie specjalne maści. Tym sposobem leczyła odparzenia spowodowane nadmierną wagą i zbyt dużą ilością ocierającej się o siebie skóry.

Ważyła 300 kilogramów
Twitter

W końcu 24-latka zdała sobie sprawę, że jej życie nie może dłużej tak wyglądać. Do zmian zachęcał ją również jej chłopak, Rowdy.

W akcie rozpaczy i determinacji postanowiła więc zgłosić się do programu „Historie wielkiej wagi” („My 600lb Life”). Tam dzięki pomocy specjalistów przeszła spektakularną metamorfozę.

Ważyła 300 kilogramów
Twitter

Zmieniła swój wygląd i… życie

Po zgłoszeniu się do programu, Amber spotkała na swojej drodze lekarza, który obiecał jej operację zmniejszenia żołądka. Aby poddać się jednak temu niebezpiecznemu zabiegowi, młoda kobieta musiała schudnąć prawie 10 kilogramów.

24-latka była zdeterminowana, aby to zrobić. Przeprowadziła się nawet do Teksasu, aby być bliżej lekarza, który miał przeprowadzić operację – doktora Nowzaradana. W tym czasie wprowadziła również zdrowe nawyki żywieniowe.

Ważyła 300 kilogramów
Twitter

W około trzy miesiące kobieta zrzuciła prawie 8 kg. To umożliwiło przeprowadzenie zabiegu, który diametralnie zmienił jej życie.

W siedem miesięcy, które nastąpiły po operacji, Amber straciła 40 kg. Młodą kobietę zmotywowało to do regularnych ćwiczeń i zdrowej diety. Dzięki temu po roku ważyła 65 kg mniej! Ledwie można było ją rozpoznać.

Instagram

Dr Nowzaradan był z niej bardzo dumny. Zgodził się nawet sfinansować operację usunięcia powstałego nadmiaru skóry. Po tym Amber kontynuowała zdrowy tryb życia. Zaczęła też spotykać się z terapeutą, aby inaczej radzić sobie z własnymi problemami, niż opychając się jedzeniem.

Teraz Amber wygląda znakomicie. Jednakże, aby osiągnąć założony przez siebie cel, dziewczyna jeszcze musi zrzucić nieco kilogramów.

Instagram
Ważyła 300 kilogramów
Instagram

Źródła: pl.newsner.com, www.dailyfeed.co.uk, www.dailymail.co.uk, www.goalcast.com
Fotografie: Twitter, Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij