×

Usłyszała dziwny szmer dochodzący spod jej łóżka. Okazało się, że był spowodowany przez węża

Mieszkanka Ciechocinka z pewnością na długo zapamięta miniony piątek. To właśnie tego dnia z samego rana zaniepokoiły ją dziwne dźwięki dochodzące spod jej łóżka. Kiedy zajrzała, aby sprawdzić co je powoduje, okazało się, że w jej domu ukrył się… wąż! Przerażona kobieta natychmiast chwyciła za telefon i zadzwoniła na policję. Na miejsce przybyli również strażacy, którzy zabrali niechcianego gada.

Wąż został przetransportowany do lasu

Jak się okazało, był to niegroźny zaskroniec. Kiedy mundurowi zabezpieczali teren, ostrożnie zabrali węża i przetransportowali go do lasu – informuje mł. asp. Marta Białkowska-Błachowicz, oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Aleksandrowie Kujawskim

Materiały policyjne

I choć wąż był stosunkowo niebezpieczny, mieszkanka Ciechocinka nie ukrywa, że najadła się strachu. Długo po interwencji policji i strażaków dochodziła do siebie.

Było to jedno z bardziej nietypowych zgłoszeń i tych bardziej zabawniejszych do jakich wzywana jest aleksandrowska policja. Na szczęście wąż okazał się zaskrońcem i cała interwencja zakończyła się bezpiecznie – dodaje oficer

Materiały policyjne

Nie w każdym przypadku chodzi o zaskrońce

To już nie pierwszy w tym roku przypadek, kiedy w zamieszkałym budynku znaleziono węża. Przypomnijmy, że w piwnicy jednego z bloków znaleziono 2-metrowego boa dusiciela, który celowo został tam ukryty. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Może Cię zainteresować