×

Wąż zaatakował gołębia w centrum miasta. Przechodnie nie mogli uwierzyć własnym oczom

Mieszkańcy Londynu byli w ostatnim czasie świadkami dość nietypowego zdarzenia. To właśnie tam można było spotkać na ulicy węża boa, który… pożerał gołębia! Niecodzienna sytuacja została sfilmowana przez jednego z przechodniów.

Wąż na środku ulicy?! Jak to możliwe?

Egzotyczne węże na ulicach ogromnego miasta to raczej rzadki widok. Wiele osób podejrzewa, że boa mógł uciec właścicielowi lub najzwyczajniej w świecie został przez niego porzucony. Niebezpiecznym gadem zajęła się organizacja Royal Society for the Prevention of Cruelfy to Animals (RSPCA), która zabrała go do specjalnego centrum dla dzikich zwierząt.

Jestem bardzo ciekawa, w jaki sposób mógł znaleźć się w tak niebezpiecznej sytuacji. Wystawienie się w ten sposób na ulicy oznaczało, że wszystko mogło się mu przytrafić… z naszych doświadczeń wynika, że wiele osób jest nieświadomych poświęceń, jakich wymagają te zwierzęta, kiedy się na nie decydują. W wyniku czego RSPCA każdego roku ratuje setki gadów – mówiła w jednym z wywiadów Rebecca Bedson z organizacji RSPCA

„On pożerał tego gołębia”

Wiele osób zastanawiało się, dlaczego i w jaki sposób wąż zaatakował gołębia? Daw Fawbert, mężczyzna, który jako pierwszy uwiecznił gada i jego ofiarę na zdjęciu, jest przekonany, że boa zjadał gołębia.

Miał otwartą i zawiniętą wokół niego szczękę. Był już właściwie w połowie drogi – relacjonuje Daw

Nagranie, którego „bohaterem” jest wąż boa, można obejrzeć poniżej.

Może Cię zainteresować