×

Niepełnosprawny szczeniak i gołąb stali się najlepszymi przyjaciółmi. Internet ich pokochał

Szczeniak i gołąb poznali się w schronisku dla zwierząt. Od tego czasu są najlepszymi przyjaciółmi. Internet pokochał tę parę. Zobaczcie ten fascynujący duet!

Pies i gołąb najlepszymi przyjaciółmi

Choć teoretycznie psy i gołębie nie mają wiele wspólnego, tej parze udało się pokonać wszelkie bariery. Gołąb Herman i Chihuahua Lundy stali się najlepszymi przyjaciółmi.

Zwierzaki poznały się w schronisku dla zwierząt. Oboje zostali przyjęci przez The Mia Foundation, podczas akcji mającej na celu ratowanie zwierząt z deformacjami fizycznymi w Rochester w stanie Nowy Jork.

Fundacja niesie pomoc zwierzętom

Gołąb Herman ma obrażenia neurologiczne i nie może latać, a piesek Lundy nie może chodzić. Założycielka fundacji, Sue Rogers, przedstawiła ich sobie i zwierzęta zaczęły się natychmiast przytulać. Rogers powiedział, że nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkała.

Opublikowała zdjęcia pary w mediach społecznościowych. Dzięki nim fundacja zebrała 6000 dolarów w ciągu dwóch dni. Jak mówi właścicielka fundacji:

Nie przypuszczaliśmy, że zdjęcie Hermana i Lundy’ego może poruszyć tyle osób! Prawie 5 mln osób w ciągu 24 godzin zobaczyło te zdjęcia. (…) Mam łzy w oczach na myśl, że mały Herman (gołąb) jest teraz najbardziej znanym ptakiem na świecie. A mówiono mi, że jestem wariatką, walcząc o jego życie. Jego życie ma znaczenie. I maleńkiego, słodkiego Lundy’ego. Kto by go nie pokochał?

Piesek Lundy może wkrótce pójdzie do nowego domu. Wiele osób zastanawia się, czy nowa rodzina adoptuje również Hermana.

Podoba wam się ta para?

Źródła: abc7.com, tvn24.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij