×

Ubrał rękawice bokserskie i stanął w ringu naprzeciw niedźwiedzia. Chciał z nim walczyć

Gus Waldorf to bokser, o którym prawdopodobnie nie usłyszałby nikt, gdyby nie pewna walka. Okrutna walka.

Walka z okaleczonym zwierzęciem

Był marzec 1949 roku. Gus Waldorf miał stoczyć walkę z…niedźwiedziem brunatnym. W centrum Nowego Jorku ustawiono ring. Wokół zebrał się tłum ludzi, każdy chciał zobaczyć tę walkę. Pojawili się też przedstawiciele prasy oraz telewizji. Wszyscy byli podekscytowani… Tylko nie oswojony wcześniej niedźwiedź. Biedne zwierze miało wyrwane zęby i usunięte pazury. Gdy nadszedł czas walki, zwierzak stanął w ringu naprzeciw Gusa. Miał włożone bokserskie rękawice na przednie łapy i kaganiec na pysku. Bokser był pewien, że tak „przygotowanemu” do walki zwierzęciu da radę…

Treser niedźwiedzia wprowadził go na ring. Po tym nastąpił symboliczny gest przywitania i zaczęło się… Ani Gus, ani zwierzę nie szczędzili sobie ciosów. Bokserowi udało się nawet raz powalić „przeciwnika”. Raz. Niedźwiedź jednak szybko się podniósł i znów zaatakował. Pierwsza runda dobiegła końca. Wtedy treser pokazał swojemu „podopiecznemu” jak pokonać Gusa.

Gdy przeciwnicy ponownie wyszli na ring zwierzę wiedziało już, że musi użyć lewego sierpowego. Chwilę później to zrobiło. Waldorf runął na deski. Niedźwiedź zwyciężył.

Czytając poniższą historię, macie wrażenie, że to wszystko zostało zmyślone? Chcielibyśmy, aby tak było. Żadne zwierze nie powinno być tak traktowane dla ludzkiej rozrywki. Niestety, wszystko, co przeczytaliście, jest prawdziwe… A powyższy filmik to potwierdza.

Nie on jedyny

Nie była to pierwsza, ani też ostatnia walka pomiędzy niedźwiedziem, a człowiekiem. Z tymi zwierzętami walczyli też Thomas Huckstep, który musiał ratować się ucieczką z ringu przed rozwścieczonym drapieżnikiem w 1885 roku w Port Costa czy Tony Galento, który stanął w ringu z niedźwiedziem Grizzly (a także i z kangurem oraz martwą ośmiornicą).

Teraz też się to dzieje

Okazuje się, że obecny mistrz UFC Khabib Nurmagomedov również walczył z niedźwiedziem. Już jako 9 latek trenował z małym zwierzęciem. Jego ojciec tak skomentował tę sytuację:

To było bardziej ćwiczenie jego charakteru niż trening

W sieci pojawił się filmik z jednego z takich treningów. Widać na nim, że chłopiec walczy z niedźwiedziem znajdującym się na łańcuchu, który nie ma żadnej osłony na pysku czy na pazurach. Sam Nurmagomedov przyznał, że przestał trenować ze zwierzęciem, gdy uszkodziło mu ono więzadło.

„Zabawne” walki

W 1995 roku w Ohio wybuchł skandal związany z walkami ze zwierzętami. Aresztowano nawet właściciela jednego z miejskich barów. Okazało się, że mężczyzna urządzał pijanym studentom walki z niedźwiedziem. Wejście na walkę kosztowało 3 dolary, a sam walka 10. Jeśli komuś udawało się pokonać zwierzę, dostawał od właściciela 1000 dolarów.

Z kolei w 2007 roku w jednym z Chińskich ZOO wybuchł kolejny skandal. Organizowano w nim walki pomiędzy młodymi niedźwiedziami. Zakładano im stroje bokserskie i później prowokowano je do bójki między sobą.

Craig Redmond, zajmujący się ochroną praw zwierząt, tak skomentował takie sytuacje. Jego wypowiedź będzie doskonałym podsumowaniem tego tekstu:

To bardzo smutne, że tak wiele osób uważa to za zabawne, szczególnie dzieci. Musimy uczyć ludzi, aby mieli większy szacunek dla zwierząt. Zwierzęta nie mogą być wykorzystywane do rozrywki, bez względu na to, czy niedźwiedzie są wystrojone i walczą w Chinach, czy w ogrodach zoologicznych w Wielkiej Brytanii

https://www.youtube.com/watch?v=YYbSH6ms4gM

Dlaczego ludzie robią takie rzeczy?

Może Cię zainteresować

zamknij