×

Łabędzica zmarła z żalu po tym, jak grupa nastolatków obrzuciła cegłami jej jaja

Łabędzica zmarła z żalu, bo grupa nastolatków obrzuciła cegłami i kamieniami jej gniazdo. Do tak bezmyślnego okrucieństwa zdolny jest tylko człowiek. Z sześciu jaj ocalało tylko jedno. Łabędzicy pękło serce…

Reklama

Zabite potomstwo i zniszczony dom

Do makabrycznego zdarzenia doszło w mieście Kearsley w brytyjskim hrabstwie Greater Manchester. Ta historia to książkowy przykład na to, jak skrajną głupotą i okrucieństwem można zniszczyć życie niewinnej istocie i doprowadzić do prawdziwego nieszczęścia.

Grupa nastolatków postanowiła się „zabawić”, niszcząc łabędzie gniazdo. Dosłownie. W ruch poszły cegły i kamienie. Młodzi ludzie rzucali nimi w łabędzi dom, aż udało im się osiągnąć cel – zniszczyli gniazdo, zabili potomstwo łabędziej pary. To rzeczywiście musiała być „przednia” zabawa…

Reklama

Łabędzica zmarła z żalu

Te piękne, bezbronne ptaki spotkał prawdziwy dramat, który zgotowała im grupa zwyrodnialców. Z sześciu jaj ocalało tylko jedno.

Po kilku tygodniach samiec opuścił gniazdo. Jak twierdzą naukowcy, był to efekt ogromnego stresu, na jaki ptak był narażony. Samica łabędzia została z tym nieszczęściem sama. Czym ten piękny ptak zasłużył na takie cierpienie?

Po kilku dniach w zniszczonym gnieździe odnaleziono zwłoki łabędzicy. Z żalu pękło jej serce.

Reklama

Sam Woodrow, aktywista Wildlife, tłumaczy:

Prawdopodobnie zmarła z powodu złamanego serca, kiedy straciła swojego partnera na całe życie i utraciła swoje potomstwo.

Łabędzie łączą się w pary na całe życie. Te piękne ptaki przechodzą żałobę podobnie jak ludzie. Jakim trzeba być człowiekiem, żeby skazać te niezwykłe, mądre stworzenia na taki los?

Reklama

Jak podał „Fakt”, wcześniej w Wiltshire banda nastolatków zabiła łabędzia i trzy młode. W Londynie jeden z biegaczy kopną maleństwo, które dopiero wykluło się z jaja. Łabędź zmarł.

Źródła: pikio.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować