×

Dziwne zachowanie misia zwróciło uwagę mieszkańców. Okazało się, że przedawkował

To była wyjątkowo nietypowa akcja ratunkowa, a wszystko ze względu na stan niedźwiadka. Zwierzę z niewiadomych początkowo przyczyn nie potrafiło utrzymać równowagi i miało… nienaturalnie wytrzeszczone oczy. Dziwne zachowanie misia szybko zwróciło uwagę mieszkańców, którzy zawiadomili o wszystkim odpowiednie służby. Weterynarze nie mieli wątpliwości, co było przyczyną niecodziennego samopoczucia niedźwiadka. Jak stwierdzili, wyraźnie „przedawkował” pewien smakołyk.

Dziwne zachowanie misia

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w czwartek 11 sierpnia w prowincji Duzce w północno-zachodniej Turcji. Lokalni mieszkańcy dostrzegli niedźwiadka, który bardzo dziwnie się zachowywał – nie potrafił utrzymać równowagi, skomlał i miał nienaturalnie wytrzeszczone oczy. Chcąc pomóc zwierzakowi, zaalarmowali o zdarzeniu odpowiednie służby. Wkrótce miś został przetransportowany do lecznicy, gdzie otrzymał profesjonalną pomoc.

dziwne zachowanie misia
Twitter

W mediach pojawiło się nagranie i zdjęcia misia. W materiałach widzimy zwierzaka, który wygląda jakby był po grubo zakrapianej imprezie. Ciężko oddycha, skomle i ma problemy z utrzymaniem równowagi.

Niedźwiadek przedawkował?

Co sprawiło, że miś wprowadził się w tak nietypowy stan? Weterynarze nie mają wątpliwości, że niedźwiadek „przedawkował” pewien smakołyk, a mianowicie miód z rododendronów zwany także miodem szaleńców. Nazwa ta zdaje się nie być przypadkowa, kiedy spojrzymy na jego właściwości. Miód z rododendronów znany jako potężny środek halucynogenny i „narkotyk rekreacyjny”.

Zaledwie niewielka ilość miodu wystarczy, aby wywołać mrowienie, zawroty głowy i uczucie odprężenia. Większe dawki prowadzą do wspomnianych wcześniej halucynacji. Zbyt duża ilość może natomiast spowodować zatrucie, czego objawami mogą być m.in. biegunka, omdlenia czy arytmia serca.

Patrząc na zachowanie misia „łakomczuszka” możemy wywnioskować, się, że zjadł go trochę więcej niż tylko odrobinę. Na szczęście wszystko jest na dobrej drodze do powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania. Lokalne władze już poinformowały, że niedźwiadek już czuje się zdecydowanie lepiej i prawdopodobnie w najbliższych dniach zostanie wypuszczony na wolność.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij