×

Starcie 17-latki z niedźwiedziem. Dziewczyna ratowała w ten sposób swoje psy

Starcie 17-latki z niedźwiedziem stało się hitem internetu. Niewiele brakowało, aby dziewczyna przypłaciła życiem swoje nierozważne postępowanie. Zdecydowała się na starcie z niedźwiedzicą, aby ratować kilka psów.

Brawurowe zachowanie

Postępowanie 17-letniej Hailey Morinicio z USA choć spektakularne, nie zasługuje na pochwałę. Niewiele brakowało, aby swoją brawurę przypłaciła zdrowiem lub nawet życiem. To było zwyczajne popołudnie, gdy nagle dziewczyna usłyszała, że jej psy niepokojąco ujadają. Wyszła przed dom i wówczas dostrzegła niedźwiedzicę spacerującą wraz z dwoma małymi niedźwiadkami po ogrodzeniu. Psy podbiegły do zwierzęcia, aby je odgonić i wówczas znalazły się w dużym niebezpieczeństwie. Niedźwiedzica zamachiwała się łapą, żeby je rozpędzić.

Widząc to bez chwili wahania 17-latka z gołymi pięściami rzuciła się na potężne zwierzę. Hailey podbiegła do ogrodzenia i zepchnęła niedźwiedzia na drugą stronę. W tym czasie młode niedźwiadki uciekły, a nastolatka zaczęła zaganiać psy w stronę domu. Czasu nie było wiele, ponieważ niedźwiedzica w każdej chwili mogła wydostać się zza muru, dlatego 17-latka pospiesznie chwyciła w ręce ostatniego psa i pobiegła do budynku. Po chwili niedźwiedzica wydostała się zza ogrodzenia i dołączyła do swoich młodych.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek w miejscowości Bradbury w stanie Kalifornia. 31 maja to w Stanach Zjednoczonych święto ku czci poległych żołnierzy. Z pewnością od tego roku ten dzień będzie miał dla Hailey dodatkowe znaczenie.

Starcie 17-latki z niedźwiedziem

Nagranie z monitoringu przedstawiające przebieg spotkania nastolatki z niedźwiedzicą szybko trafiło do sieci i stało się obiektem dyskusji ludzi. W ciągu zaledwie 19 godzin wyświetlono je ponad 119 000 razy, a liczba ta stale rośnie.

Wiele osób zwraca uwagę, że zachowanie 17-latki było niezwykle ryzykowne, ponieważ niedźwiedzica mogła pobiec za dziewczyną i wówczas ta nie miałaby zbyt dużych szans. Co więcej, niedźwiedzica posiadająca młode jest dużo bardziej niebezpieczna, ponieważ zakłada, że człowiek może chcieć zaatakować jej potomstwo.

Szczęśliwie nastolatka nie odniosła poważnych obrażeń. Doznała jedynie jednego, niewielkiego zadrapania. Psy również wyszły ze zdarzenia bez żadnego uszczerbku.

Winni są ludzie

W Polsce niedźwiedź brunatny jest objęty ochroną ścisłą. Ze względu na małą liczebność tego gatunku przyrodnicy robią, co w ich mocy, aby niedźwiedzie miały dobre warunki do życia i rozmnażania się.

Niestety pomimo tych wysiłków zdarza się, że te niezwykłe zwierzęta ponoszą śmierć z winy ludzi. Turyści dokarmiając niedźwiedzie lub pozostawiając po sobie śmieci na szlaku, wabią je w pobliże miejsc zamieszkałych. Wówczas zwierzęta stają się zagrożeniem dla ludzi. Na Słowacji niedawno na skutek głupiego postępowania turystów śmierć poniosła niedźwiedzica i jej niedźwiadek.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij