×

W Chinach rozbił się samolot pasażerski. W „żelaznym ptaku” leciały 132 osoby

W Chinach rozbił się samolot, w którym leciało 132 osoby. Nikt nie przeżył. „Żelazny ptak” runął na ziemię w odległym, chińskim paśmie górskim. Co było przyczyną tragedii? Na razie nie wiadomo. Jednak nagranie z katastrofy, które trafiło do sieci ujawnia,

W Chinach rozbił się samolot

Boeing 737 chińskich linii lotniczych China Eastern Airlines, którym leciało 132 osoby (123 pasażerów i 9 członków załogi) runął z wysokości 30 000 stóp wprost na zbocze wzgórza w pobliżu miasta Wuzhou w hrabstwie Teng w południowej prowincji Guangxi.

w Chinach rozbił się samolot
YouTube

„Żelazny ptak”, który momentalnie stanął w płomieniach, rozpadł się na kawałki – powiedział w wywiadzie dla lokalnego serwisu jeden ze świadków zdarzenia.

Na miejscu katastrofy pracowało 23 zastępy straży pożarnej, w skład których wchodziło 117 strażaków. Niestety, nikt nie przeżył. Prezydent Chin Xi Jinping przyznał, że był „zszokowany” incydentem i natychmiast zarządził dochodzenie w sprawie katastrofy.

Przyczyna katastrofy

Wciąż nie wiadomo, co doprowadziło do straszliwej tragedii Boeing 737. Eksperci ds. lotnictwa podejrzewają, że tragedia mogła być skutkiem „utraty kontroli po przeciągnięciu samolotu na dużej wysokości” lub awarią w kokpicie. Niewłaściwa kombinacja ustawień autopilota to kolejna z możliwych przyczyn, która jest brana pod uwagę. Wstępnie wyklucza się awarię silnika, ponieważ samoloty są w stanie przelecieć znaczną odległość w sytuacji, gdy silnik odmawia posłuszeństwa.

Tao Yang, profesor nadzwyczajny inżynierii na Uniwersytecie Nottingham, powiedział:

Samolot całkowicie wymknął się spod kontroli i na tym etapie bardzo trudno jest powiedzieć, co się stało, jednak większość wypadków lotniczych jest związana z awarią czujników – niesprawną ochroną przed oblodzeniami.

Samolot, w którym zginęły łącznie 132 osoby, został dostarczony liniom China Eastern Airlines w czerwcu 2015 roku i latał od ponad sześciu lat. Dwusilnikowy Boeing 737 to jeden z najpopularniejszych na świecie samolotów do lotów krótko- oraz średniodystansowych.

W mediach społecznościowych pojawiło się przerażające nagrania, na którym widać, jak samolot spada niemalże pionowo w kierunku ziemi.

Źródła: www.dailymail.co.uk, www.youtube.com
Fotografie: www.youtube.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij