×

Viola Kołakowska przyrównuje „żółte strefy” do obozów koncentracyjnych

Viola Kołakowska o żółtych strefach wypowiada się bardzo negatywnie. Ich wdrożenie przyrównała do działań nazistów w trakcie II wojny światowej.

Koronasceptyczka

Viola Kołakowska nie kryje się ze swoimi kontrowersyjnymi poglądami. W ostatnim czasie dołączyła do grona celebrytów-koronasceptyków. Kilkakrotnie podkreślała, że nie wierzy w istnienie jakiejkolwiek pandemii. Modelka zaatakowała nawet byłego ministra zdrowia. Nie szczędziła przy tym gorzkich słów.

Aktorka wielokrotnie za pomocą mediów społecznościowych zabierała głos w sprawie obostrzeń nakładanych przez rządy wielu krajów. Najbardziej przeraża ją pojawiająca się coraz częściej w ludziach „agresja” związana z przestrzeganiem restrykcji:

Wszyscy wiemy, że ludzie się boją, ale to już nie jest strach, ludzie są totalnymi idiotami. Przepraszam, ludzie są po prostu totalnie bezmyślnymi istotami.

Modelka stwierdziła, że obowiązujące przepisy są przesadą wprowadzoną „pod pretekstem ochrony przed wirusem”, a społeczeństwo „jest zmuszane groźbą, karą oraz straszeniem do stosowania się do restrykcji”:

Czy widzicie w tym coś pozytywnego, dobrego? Przecież to jest paranoja. Straszą, że was ukażą, ograbią, otrują. Finalnie pozbawią was wszystkiego oraz pozbawią was życia, bo dbają o wasze zdrowie, spoko, żebyście się nie rozchorowali. Serio? Czy was po…o, sorry, ale ja nie rozumiem, jak można w tym widzieć coś innego.

Viola Kołakowska o żółtych strefach

W ostatniej wypowiedzi Kołakowskiej nie mogło zabraknąć ostrej krytyki względem sobotniego (10 października) rozporządzenia w sprawie noszenia maseczek w przestrzeni publicznej:

Ja nie zamierzam nosić ani w żółtej, ani czerwonej, ani zielonej, ani żadnej innej strefie żadnej maski na twarzy na powietrzu, w naturze, gdzie mamy naturalne prawo do oddychania. Bez oddychania nie ma życia. Jak przestaniemy oddychać, to umrzemy, nie będziemy żyć. A ja bym chciała oddychać, mam zamiar korzystać z tego, co dała nam natura i oddychać pełną piersią, czego i wam życzę.

Ale najcięższe działa zostawiła na koniec. Koronasceptyczna aktorka porównała działanie rządu i służb medycznych podczas pandemii do wywózki do Auschwitz:

Chcę wam tylko uświadomić, że to samo działo się w czasie wojny, kiedy wywozili ludzi do Auschwitz, kiedy wywozili ich do obozów. Kiedy wchodzili do komory, głęboko wierzyli w to, że to jest dla ich dobra. Że oto panowie w mundurach dbają o nich. Wchodząc do komory, myśleli, że wchodzą do łaźni, gdzie mają się umyć i z niej wyjdą, czekały na nich ręczniczki. I co się stało? I stało się to, co się stało i dzieje się obecnie to samo, tylko w innych okolicznościach

– opowiedziała z przekonaniem modelka.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Viola Kołakowska (@violkakolakowska)

Źródła: www.plotek.pl, natemat.pl, gwiazdy.wp.pl, www.stefczyk.info
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować