×

Kiedy ten chłopiec się urodził, lekarze nie byli w stanie powiedzieć, co stanie się z nim za 2 lata

Derek Paravicini to niewiarygodnie uzdolniony młody człowiek. Miał bardzo trudny start w życiu. Urodził się trzy miesiące przed terminem i od początku walczył o swoje życie. Jego mózg został trwale uszkodzony, przez co Derek jest niepełnosprawny, niewidomy i cierpi na autyzm. Jego rodzice martwili się, czy będzie kiedykolwiek w stanie prowadzić normalne życie. Ciężko wychodzi mu komunikowanie się z innymi. Jego koordynacja ruchowa pozostawia wiele do życzenia i właśnie dlatego najbliżsi od dnia jego narodzin obawiali się, czy Derek da sobie radę.

Chłopiec walczył o życie od swoich pierwszych dni. Przyszedł na świat trzy miesiące przed terminem.

utalentowany niewidomy (1)

W trakcie dorastania jego rodzina odkryła, że chłopak jest muzycznym geniuszem! Pewnego dnia jego mama zaprowadziła go do szkoły, w której usłyszał fortepian. Oszalał na punkcie tego instrumentu.

utalentowany niewidomy (2)

Coś przyciągało chłopaka do muzyki – tak jak niewidzialne pole magnetyczne! Gdy pierwszy raz usłyszał fortepian, podbiegł do niego, usiadł i od razu się wyprostował. Zaczął się kompletnie inaczej zachowywać. Jego język pokazywał, że jest bardzo pewny siebie.

utalentowany niewidomy (3)

Jego mama, widząc ogromną pasję w zachowaniu syna, postanawia zapisać go na lekcje gry na instrumencie.

Bardzo szybko okazuje się, że Derek ma niewyobrażalny talent. Jego nauczyciel Adam Ockelford zmienił częstotliwość spotkań z jednego w tygodniu na… codzienne lekcje! Derek ma doskonały słuch i niesamowicie rozumie muzykę.

utalentowany niewidomy (4)

W wieku 7 lat dał swój pierwszy koncert, a zaledwie dwa lata później wystąpił z Royal Philharmonic Pops Orchestra.

W przypadku Dereka można z całą pewnością mówić o zespole sawanta – gdy osoba niepełnosprawna intelektualnie jest wybitnie uzdolniona. Muzyka pozwala mu przechodzić w inny wymiar.

utalentowany niewidomy (5)

Nie tylko potrafi odtwarzać różne style muzyczne i grać skomponowane utwory. Ma zdolność do przekształcania form i nadawania im nowego znaczenia. Kompozycje jazzowe bez problemu zagra jak współczesny pop.

To naprawdę niezwykłe. Dziś Derek regularnie koncertuje, a publiczność zawsze czeka na jego popis.

utalentowany niewidomy (6)

Jest uważany za jednego z najlepszych pianistów wszech czasów. Jego rodzice są bardzo dumni z niego, a on sam otrzymał doktorat honoris causa za swoje muzyczne dokonania.

Jest pierwszą osobą na świecie, która z takimi dysfunkcjami intelektualnymi otrzymał taki tytuł. W momencie narodzin nie dawano mu szans na przeżycie, a dziś jest światowym pianistą z ogromnym talentem.

utalentowany niewidomy (7)

Może Cię zainteresować

zamknij