×

270 kg kobieta przyjeżdża w nocy na porodówkę. Rodzi chłopca, który waży aż 18 kg!

Pewna kobieta zgłosiła się do szpitala w Perth, w Australii. Okazało się, że ważąca 270 kg pacjentka, jest w zaawansowanej ciąży. Ze względu na rozmiary matki i fakt, że kobieta nie poddawała się regularnym badaniom ginekologicznym, lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie.

W ten oto sposób na świat przyszedł zupełnie zdrowy noworodek, ale ważący 18 kg! Aż trudno w to uwierzyć, biorąc pod uwagę fakt, że zazwyczaj taką wagę uzyskuje kilkuletnie dziecko.

Narodziny bobasa z pewnością przejdą do historii. A wszystko za sprawą jego rozmiarów. Jest to podobno największy noworodek w historii.

szokujace-narodziny1

Z uwagi na rozmiary kobiety, jej bliscy nie mogli zawieźć jej do szpitala samochodem. Kobieta przyjechała do placówki medycznej karetką.

szokujace-narodziny2

Lekarze początkowo myśleli, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub trojaczków.

Miałem do czynienia z wieloma kobietami, które zmagały się z problemem otyłości, ale ten poród był wyjątkowy. Początkowo myślałem, że kobieta spodziewa się bliźniaków lub trojaczków. Okazało się, że jest tylko jeden, duży i silny chłopiec. Najwyraźniej w przyszłości zostanie graczem rugby

– relacjonował jeden z lekarzy.

Do narodzin chłopca z Australii, za największego noworodka na świecie uznawano dziecko z RPA, które urodziło się w 1983 roku i ważyło 17,2 kg.

Słyszałeś kiedyś o podobnych narodzinach? My z całą pewnością słyszymy o takim przypadku pierwszy raz. Oby maluch nie miał żadnych problemów ze zdrówkiem, bo na dużego chłopaka z pewności wyrośnie :)

Źródła: www.jestpozytywnie.pl

Może Cię zainteresować

zamknij