×

11-latka uratowała koleżankę przed krokodylem. Jej sposób był bardzo prosty, ale skuteczny!

Niesamowitą brawurą wykazała się Rebecca, mieszkanka Zimbwabwe. Dziewczynka uratowała swoje koleżanki przed krokodylem, siłując się z nim gołymi rękoma!

Uratowała swoje koleżanki przed krokodylem

Według The Sunday News, lokalnej gazety, 11-letnia Rebecca Munkombwe z Hwange Town stała się super-bohaterką dla dziewięcioletniej przyjaciółki Latoya Muwani. Jej koleżanka została zaatakowana przez gada, gdy reszta dzieci znajdowała się na brzegu. Bez zastanowienia podjęła się szybkiej akcji ratunkowej:

Właśnie opuściliśmy wodę, kiedy usłyszeliśmy, że Latoya, która została sama, pływa w pobliżu strefy sięgającej szyi, krzycząc, że coś gryzie ją w rękę, powiedziała Rebecca dla Sunday Times. Ponieważ byłam najstarsza spośród pozostałych siedmiu dzieci, poczułam potrzebę uratowania jej. Wskoczyłam więc do wody i popłynąłem do miejsca, w którym próbowała się uwolnić. Krzyczała z bólu, że coś gryzie i wciąga ją pod wodę. Wskoczyłam na krokodyla i zacząłem go okładać rękami, po czym wsadziłam mu palce do oczu, dopóki nie wypuściło jej. Gdy była już wolna, popłynęłam z nią do brzegów, gdzie inne dzieci wyciągnęły ją z wody. Krokodyl na szczęście nas nie zaatakował po tym, jak wypuścił Latoyę – powiedziała.

Według policyjnego raportu, dziewczynki pływały w dopływie rzeki Deka. Ojciec uratowanej 9-latki jest w szoku. Wyznał Sunday Times, że jest „wdzięczny Bogu” za bohaterskie działania Rebeki i powiedział, że córka dobrze wraca do zdrowia i rodzina spodziewa się, że wkrótce zostanie zwolniona ze szpitala. Doznała jedynie „lekkich obrażeń”.

Przez chwilę myślałem o najgorszym, zanim dowiedziałem się, że przeżyła po tym, jak uratowała ją Rebecca. Jak to zrobiła, nie wiem – powiedział.

Lokalny radny Steve Chisose powiedział, że brak dostępu do wody pitnej determinuje wielu ludzi do pozyskiwania jej z „niebezpiecznych źródeł, takich jak rzeki i strumienie, w których grasują krokodyle”. Dodał, że pomimo zagrożenia, w zbiornikach tych często pływają dzieci.

Groźne wody

Ataki krokodyli w tamtym rejonie nie są niczym nowym i zdarzają się nader często. Zwierzęta te potrafią osiągać do 7 metrów długości i ważyć nawet 650 kilogramów. Nacisk ich szczęk potrafi osiągnąć prawie tonę na centymetr kwadratowy. To cud, że dziewczynka oprócz powierzchownych ran ma całe kości. Zapewne drapieżnik, który ją zaatakował był młodym osobnikiem, co nie umniejsza niezwykłej odwadze jej koleżance.

Mielibyście odwagę na zapasy z krokodylem?

Źródła: www.nzherald.co.nz, kutv.com
Fotografie: Pixabay, www.youtube.com

Może Cię zainteresować

zamknij