×

Krokodyl rozszarpał 10-latka na oczach rodzeństwa. Malec nie miał najmniejszych szans

Horror na Filipinach. 10-letni chłopiec pływał małą drewnianą łódką wraz z dwójką starszego rodzeństwa w pobliżu wyspy Balabac, gdy nagle został wciągnięty do wody przez ogromnego gada. 10-latek został zabity przez krokodyla. Nie miał najmniejszych szans na przeżycie.

10-latek został zabity przez krokodyla. Częściowo zjedzone ciało zauważył rybak

Niemal natychmiast rozpoczęto poszukiwania ciała 10-latka. I choć nie udało się to ojcu dziecka i specjalnie przygotowanej do tego ekipie, jeden z tamtejszych rybaków zauważył częściowo zjedzone ciało dziecka unoszące się na wodzie okolicznych bagien.

10-latek został zabity przez krokodyla

Instagram

To niepierwszy taki przypadek

Do tego typu zdarzeń dochodzi, ponieważ ludzie i krokodyle dzielą tę samą przestrzeń.

Od 2015 roku nie mieliśmy ani jednego roku bez ataku krokodyli na ludzi w Balabac – powiedział Jovic Pabello, rzecznik rady rządowej, która działa na rzecz ochrony środowiska

W lutym tego roku jeden z krokodyli chwycił 12-letniego chłopca, podczas gdy ten pływał w rzece. Z całą pewnością malec poniósłby śmierć na miejscu, gdyby nie natychmiastowa interwencja rodzeństwa, które zaczęło uderzać gada wiosłem po głowie. Ostatecznie zwierzę odpuściło.

W lutym ubiegłego roku zginął jeden z tamtejszych rybaków – mężczyzna podobnie jak 10-letni chłopiec został wciągnięty przez gada do wody i rozszarpany. Co więcej było to zaledwie 3 miesiące po tym, jak pod koniec 2017 roku jego 12-letnia siostrzenica padła ofiarą zwierzęcia. Jej ciała do dziś nie udało się odnaleźć.

Grupa wysp Palawan, która jest często nazywana „ostatnią granicą” Filipin, ma niezwykle bogatą faunę i florę. Niestety często również bardzo niebezpieczną, o czym świadczą chociażby wyżej wymienione przypadki.

Łzy same cisną się do oczu, kiedy tylko pomyślimy sobie o tych tragicznych wydarzeniach.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij