×

Nagroda za zdjęcie opony z krokodyla! Znajdą się chętni?

Poszukiwany specjalista od ściągania opony z szyi krokodyla! Doświadczenie mile widziane. Zleceniodawcą są indonezyjskie władze, choć niestety nie oferują pracy w bezstresowych warunkach… Nagroda za zdjęcie opony z krokodyla brzmi abstrakcyjnie, ale sytuacja daleka jest od zabawnej – jeśli pomoc nie nadejdzie, gad niedługo się udusi.

Po raz pierwszy wypatrzono go na rzece w mieście Palu (indonezyjska wyspa Celebes).

Krokodyl z oponą na szyi

Krokodyl widywany jest w regionie miasta Palu od 4 lat! Po raz pierwszy wypatrzono gada z nietuzinkowo „przystrojoną” szyją w 2016 roku.

4-metrowy gad zdołał przeżyć tsunami i trzęsienie ziemi, ale nie jest w stanie uwolnić się samodzielnie z opony motocyklowej, która utknęła na jego karku.

Jeśli pomoc nie nadejdzie, gad w końcu się udusi. Jest prawdopodobnie krokodylem syjamskim, należącym do gatunków krytycznie zagrożonych wyginięciem. Według szacunków, na wolności jest ich zaledwie od 100 do 1000, sytuacja jest więc bardzo poważna.

Nagroda za zdjęcie opony z krokodyla

O pomoc apelują ekolodzy i władze Indonezji. Jak dotąd dwukrotnie podejmowano próbę zdjęcia opony z krokodyla. Obie zakończyły się niepowodzeniem. Krokodyl nie dał się zwabić mięsem.

W końcu zdenerwował się gubernator lokalnej prowincji, który zlecił jednej z agencji ochrony, by skutecznie zajęła się problemem. To szef agencji zaproponował, że osoba, której uda się uwolnić krokodyla, otrzyma nagrodę pieniężną. Jaką konkretnie? Tego nie wiadomo.

Wiadomo jednak, że otrzyma ją jedynie ten, kto uwolni gada bez robienia mu jakiejkolwiek krzywdy.

Szef agencji apeluje, by myśliwi, którzy mają ochotę na nagrodę lub urządzenie polowania, nie zbliżali się do siedliska krokodyla.

Znajdzie się śmiałek, który uratuje życie gada?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com, YouTube.com

Może Cię zainteresować