×

Uczeń pobił nauczycielkę w Głogowie. Zaczął od kopniaka, później było już gorzej

Uczeń pobił nauczycielkę w Głogowie, a wszystko w czasie lekcji i na oczach kolegów. Najpierw wymierzył jej kopniaka, następnie uderzył książką, a później ręką w głowę. Dyrekcja szkoły natychmiast wezwała pogotowie oraz policję. Sprawę opisała Gazeta Wrocławska.

Uczeń pobił nauczycielkę w Głogowie

Do tego szokującego incydentu doszło w Szkole Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Głogowie w jednej ze starszych klas. Nastolatek był bardzo agresywny. Najpierw kopnął nauczycielkę w nogę, po chwili uderzył książką, a na koniec dłonią prosto w twarz.

Dyrektor szkoły, Ernest Kłósek, w rozmowie z Gazetą Wrocławską powiedział:

Tuż po napaści na nauczycielkę, uczeń nadal był bardzo wzburzony. Innemu nauczycielowi, który był w pobliżu, udało się uspokoić chłopca i spowodować, by nie zrobił krzywdy sobie i innym. Wezwałem policję i pogotowie, które po kwadransie przyjechały do szkoły i podjęły swoje czynności. Zapewniam, że nasza szkoła jest bezpieczna i ten incydent całkowicie nas zaskoczył. Nie potrafię jeszcze powiedzieć, czy zachowanie tego ucznia to efekt zdalnego nauczania, czy czegoś innego. Sytuacja jest badana.

Na koniec pan Ernest Kłósek dodał jeszcze, że rolą nauczycieli jest stawianie czoła problemom, ale „niekoniecznie dostawanie za to razów”.

Mama jest świadoma problemu

O wszystkim oczywiście została również poinformowana mama chłopca. Kobieta ma być świadoma, że jej syn ma problem z zachowaniem. Szkoła zaproponowała jej już wsparcie specjalistów, nawet tych z zewnątrz, jeśli tylko zaistnieje taka potrzeba. Postępowanie wszczęła także policja.

Wiadomo, że poszkodowana nauczycielka wspierana przez dyrekcję, mogła wziąć wolne, ale nie zrobiła tego. Nadal prowadzi lekcje w placówce. Z kolei uczeń, który ją zaatakował, do tej pory nie przyszedł do szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie to duża placówka. Łącznie uczy się się w niej około 900 uczniów. Wcześniej nie było w niej podobnych zdarzeń czy poważniejszych problemów.

Czy takich zachowań będzie teraz więcej? Jaki wpływ na nasze dzieci ma pandemia koronawirusa i przymus nauczania zdalnego? Miejmy nadzieję, że w tym roku szkolnym nie będzie więcej takich problemów.

Źródła: gazetawroclawska.pl, www.fakt.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować