×

9-latka pisała dyktando. Zostawiła pod nim wiadomość dla swojej nauczycielki

Zaskakujący wpis w zeszycie jednej z uczennic zauważyła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Dziewczynka w imieniu całej klasy zostawiła opiekunce niezwykłą niespodziankę. Jaką wiadomość dla nauczycielki przekazała wychowanka?

Wiadomość dla nauczycielki

Początek szkoły podstawowej to wielkie wyzwanie zarówno dla dzieci jak i wychowawców. Początkowe klasy to duże przeżycie dla uczniów. Rozpoczynają nowy etap w swoim życiu, który niesie za sobą niesamowicie dużo emocji. Dzieci mają nowe obowiązki, ale przede wszystkim rodzą się nowe przyjaźnie. Rodzice i nauczyciele dokładają wielu starań, aby dziecko było zarówno dobrze przygotowane do lekcji, jak i żeby ten czas był przyjemny i wartościowy.

Pierwsze prace domowe, sprawdziany i dyktanda mogą przysporzyć małym uczniom nieco kłopotów. Tutaj ogromną rolę pełnią wychowawcy klas, którzy kreatywnie i twórczo powinni przekazywać wiedzę najmłodszym uczniom. Dzieciaki są w końcu świetnymi obserwatorami i z nawiązka oddadzą to, co zostało w nich zakiełkowane.

Uczniowie szybko oswajają się z faktem, że oceny i uwagi nauczyciele notują na marginesach zeszytów, ewentualnie pod zakończeniem pracy. Czytelniczka jednego z portali wysłała do redakcji zdjęcie z zeszytu córki, wychowanki 2 klasy podstawowej. Uczennica zostawiła bardzo miłą wiadomość dla nauczycielki.

Wyjątkowy prezent

W tym dniu uczniowie mieli zaplanowane dyktando. Wychowawczyni klasy czytała dzieciom wyrazy, obejmujące literę „h”. Podczas sprawdzania notatek, natrafiła na niecodzienny wpis. Nauczycielka była mile zaskoczona, ponieważ był to naprawdę wyjątkowy prezent od uczennicy.

Mama dziewczynki opowiedziała, jak jej córeczka w sposób bardzo kreatyny złożyła życzenia swojej nauczycielce. Tego dnia wypadały imieniny Iwony. Dziewczynka dostrzegła je na kalendarzu i od razu wychwyciła, że takie samo imię ma jej ulubiona nauczycielka. Pod dyktandem napisała:

Dużo szczęścia i słodyczy II a pani życzy

– życzenia ozdobiła piękną czerwoną ramką

Mile zaskoczona nauczycielka odpowiedziała dziewczynce na urocze życzenia.

Dziękuję!

– napisała pod nimi.

Pomysł dziewczynki bardzo rozbawił jej mamę. Można przyznać, że dziewczynka miała niesamowicie kreatywny pomysł na złożenie życzeń.

Źródła: www.edziecko.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), archiwum prywatne

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x