×

U Kwaśniewskiego wykryto groźne powikłania po chorobie. Nie ma na nie lekarstwa!

U Kwaśniewskiego wykryto groźne powikłania po chorobie COVID-19. Były prezydent i jego żona zachorowali na początku roku, po pobycie w Szwajcarii. Ze skutkami choroby zmagają się do dziś.

„Nikomu tego nie życzę”

Była para prezydencka przeszła koronawirusa na początku lutego. Informację o zakażeniu byłego prezydenta i jego żony przekazała Aleksandra Łaszewska, dyrektor biura Kwaśniewskiego.

Z przykrością potwierdzam, że pan prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ma podwyższoną temperaturą i męczący kaszel. Obecnie przebywa w izolacji i jest pod opieką lekarzy. Mamy nadzieję, że z każdym dniem będzie czuł się coraz lepiej

– poinformowała.

Para rozchorowała się podczas pobytu w Szwajcarii. Były prezydent spędził w szpitalu tydzień.

Przez dwa tygodnie miałem 39 stopni gorączki. Tydzień byłem w szpitalu. Otrzymywałem kroplówkę i tlen. Nikomu tego nie życzę

– wyznał polityk.

Kilka tygodni po chorobie Aleksander Kwaśniewski zdradził w rozmowie z Faktem, że najgorsze ma już za sobą. Jednak nadal boryka się z powikłaniami po przebytej chorobie.

U Kwaśniewskiego wykryto groźne powikłania po COVID-19

Wirus nie odpuszcza tak łatwo. Kwaśniewski i jego żona boleśnie się o tym przekonali. Jolanta Kwaśniewska nie miała gorączki, a w szpitalu przebywała tylko dwa dni. Ale potem zachorowała na zapalenie nerek. Ciągle ma również problemy z alergią.

Na powikłania po koronawirusie skarży się także były prezydent. W rozmowie z Faktem przyznał, że do dzisiaj towarzyszy mu fizyczne osłabienie, dokuczała mu także tzw. mgła mózgowa, z którą boryka się wielu ozdrowieńców.

Fizyczne osłabienie jest trudne do przezwyciężenia. Skutkiem przebytej choroby była także mgła mózgowa. Na szczęście uporałem się z nią szybciej niż z powrotem do fizycznej formy sprzed choroby

– przyznał Kwaśniewski.

Czasami doskonale wiedziałem, że kogoś znam, albo gdzieś byłem, a nie mogłem przypomnieć sobie nazwiska czy miejsca. Wiedziałem, że posiadam informację na jakiś temat, a nie mogłem sobie przypomnieć

– dodał.

O tzw. mgle mózgowej bardzo często słyszymy w kontekście przebytej choroby COVID-19. Ozdrowieńcy skarżą się na dezorientację, problemy z koncentracją, komunikacją i pamięcią. U niektórych te niepokojące objawy utrzymują się nawet przez kilka miesięcy.

Eksperci mówią wprost: skuteczne lekarstwo w tym przypadku nie istnieje. Terapia polega głównie na łagodzeniu objawów, ale proces powrotu do zdrowia jest długotrwały i męczący dla pacjentów. Można sobie pomóc dzięki zbilansowanej diecie, aktywności fizycznej i prowadzeniu ustabilizowanego trybu życia.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować