×

Pasażer pociągu jednym wpisem na portalu społecznościowym uratował 26 dziewczynek

Zwykły przypadek i czujność pasażera pociągu sprawiły, że z rąk handlarzy ludźmi zostało ocalonych 26 dziewczynek w wieku od 10 do 14 lat. Całe szczęście, że wszystko zauważył!

Tweet, który ocalił dzieci

Ta niezwykła historia miała miejsce w Indiach i poruszyła prawie cały świat. Jednemu z pasażerów pociągu wydało się podejrzane zachowanie małych dziewczynek, które podróżowały wraz z nim. Jak twierdził w rozmowie z mediami, dzieci płakały i wyglądały na bardzo wystraszone.

Podróżuję ekspresem Avadh (19040). W moim wagonie jest 25 dziewczynek. Wszystkie są nieletnie, niektóre płaczą i widać, że są wystraszone

Błyskawiczna reakcja

Chwilę po tym, jak wiadomość pojawiła się w sieci, w pościg za pociągiem ruszył policyjny pościg. Policjanci przebrali się w cywilne ubrania, aby nie wzbudzać podejrzeń i weszli na pokład maszyny. Ostatecznie zatrzymali 2 mężczyzn – 22- i 55-latka. Przestępcy faktycznie porwali dziewczynki i chcieli je sprzedać.

trains

Nie wiadomo, jak do tego doszło

Dzieci nie potrafiły powiedzieć dokładnie w jaki sposób zostały uprowadzone. Większość nie wiedziała nawet skąd. Policjanci podejrzewają, że niektóre zostały sprzedane tym ludziom przez swoje rodziny. Na chwilę obecną pracownicy opieki społecznej robią wszystko, aby odnaleźć ich krewnych.

Mężczyzna, który przez świat został okrzyknięty bohaterem, nie widzi w swoim zachowaniu niczego niezwykłego. W czasie jednego z wywiadów powiedział:

Jestem obywatelem Indii i udzielenie pomocy w takiej sytuacji to po prostu mój obowiązek

Może Cię zainteresować

zamknij