×

Tatry: Trzy osoby rażone piorunem. Wśród nich znalazło się 7-letnie dziecko

Dramat w Tatrach. Po raz kolejny za wszystkim stały panujące warunki atmosferyczne. Trzy osoby zostały rażone piorunem w piątek, 30 sierpnia, ok. godziny 14.50 na szlaku z Hali Gąsienicowej do Kuźnic w Tatrach. Siła rażenia pioruna miała być na tyle duża, iż poszkodowani się przewrócili. Na miejscu wezwano ratowników TOPR. Poszkodowani trafili już na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Zakopanem.

Trzy osoby zostały rażone piornem

Google Maps

Trzy osoby zostały rażone piorunem

Kiedy ratownicy otrzymali zgłoszenie, zostali powiadomieni, że kobieta, w którą uderzył piorun, jest nieprzytomna. TOPR doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że nie ma czasu do stracenia i liczy się każda kolejna minuta. Do turystów wysłano więc śmigłowiec. Niestety z powodu burzy ratownicy nie byli w stanie dolecieć na szlak. Do celu dojechali ostatecznie quadem. Kiedy dotarli już na miejsce, okazało się, że kobieta, która została wraz z pozostałą dwójką została rażona, „doszła do siebie”.

Cała trójka trafiła do szpitala w Zakopanem.

Do szpitala przywiozły ich karetki. Byli bardzo przemoczeni i w szpitalu dostali suchą odzież, bo jesteśmy na takie zdarzenia przygotowani…Poszkodowani nie zostali bezpośrednio rażeni piorunem, tylko ogłuszeni. Mają otarcia, ich życiu nic nie zagraża – dyrektorka zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego Regina Tokarz

To już kolejny tego typu przypadek

Przypomnijmy, że w minionym tygodniu w skutek burzy zginęły w Tatrach dwie kobiety, dwoje dzieci. a ponad 150 osób zostało rannych. Tego samego dnia po słowackiej stronie gór w podobnych okolicznościach zginął także czeski turysta. W środę z kolei panujące warunki atmosferyczne nie miały litości dla słowackich turystów, którzy wybrali się w Tatry Niskie. Grupa została rażona piorunem. U jednego z jej członków doszło do zatrzymania krążenia krwi.

TOPR apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas wyprawy w góry. Pamiętajcie, że nie można lekceważyć ostrzeżeń o nadciągającej burzy. W przeciwnym razie może skończyć się to dla nas tragicznie.

_______________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Może Cię zainteresować

zamknij