×

Trzęsienie ziemi na Morzu Karaibskim! Istnieje ryzyko, że wystąpią metrowe fale tsunami

Trzęsienie ziemi na Morzu Karaibskim! Istnieje ryzyko wystąpienia tsunami, dlatego wydano ostrzeżenia dla nadbrzeżnych miejscowości i nakazano ewakuację mieszkańców.

Trzęsienie ziemi na Morzu Karaibskim

Amerykańska Służba Geologiczna poinformowała, że doszło do silnego trzęsienia ziemi pod dnem Morza Karaibskiego. Odnotowano magnitudę 7,7 w odległości około 120 kilometrów na północny zachód od miasta Lucea na Jamajce.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się między Jamajką i Kubą, w pobliżu Kajmanów. Jak podaje jamajska gazeta Jamaica Observer, „wstrząsy trwające kilka sekund były odczuwalne niemal na całej wyspie”. Również na Florydzie (USA).

Z kolei Reuters informuje, że nie były one zbyt mocno odczuwalne w kubańskiej Hawanie.

Ostrzeżenie przed tsunami

W związku z trzęsieniem ziemi na morzu Karaibskim, Amerykańskie Centrum Prognozowania Tsunami (PTWC) wydało ostrzeżenia przed tsunami dla państw położonych w rejonie Karaibów.

Fale tsunami dochodzące do jednego metra mogą wystąpić m.in. na Jamajce, Kubie, Kajmanach, Belize, Hondurasie oraz Meksyku.

Aktualnie brak informacji o ewentualnych poszkodowanych i poważnych zniszczeniach. Jednak władze na Kajmanach nakazały ewakuację mieszkańców wybrzeży

Źródła: tvnmeteo.tvn24.pl, wiadomosci.onet.pl, fakty.interia.pl

Może Cię zainteresować