×

Kolejni księża ostrzegają przed Halloween. „Po co bawić się w piekło?!”

W Polsce Halloween cieszy się coraz większym powodzeniem. Podczas gdy wiele osób ubiera na siebie mroczne kreacje, kolejni księża ostrzegają przed Halloween. Jeden z duchownych postanowił w dosadnych słowach ostrzec nas przed negatywnym skutkiem kultu tego „święta”. Jego zdaniem „człowiek może na wieki pozbawić się życia wiecznego”. Czy osoba wierząca może celebrować ten dzień?

Dynie, kościotrupy, wampiry i duchy…

Halloween, które obchodzi się w nocy z 31 października na 1 listopada, przybyło do Polski z USA na przełomie XX i XXI wieku. Tego dnia dzieci oraz dorośli przebierają się za tak straszne postacie jak kościotrupy, wampiry czy duchy. Dodatkowo najmłodsi chodzą od domu do domu, prosząc o cukierki i wypowiadając słowa: „cukierek albo psikus”.

Pixabay

Kolejni księża ostrzegają przed Halloween

Kościół katolicki wyraża jasny sprzeciw wobec obchodzenia Halloween. Twierdzi, że to pogańskie święto a celebrowanie tego dnia to pogwałcenie tradycji chrześcijańskich. W związku z tym wszelkie zabawy związane z wywoływaniem duchów itp. są głośno potępiane przez duchownych. Niektórzy księża w wyjątkowo dosadny sposób wypowiadają się na temat obchodzenia tego kontrowersyjnego zwyczaju. Mówią o „pozbawieniu się życia wiecznego na wieki”.

Człowiek przecież może na wieki pozbawić się życia wiecznego, możliwości oglądania kochającego Boga twarzą w twarz, i to właśnie zostaje zbanalizowane. Potępieńcy są traktowani jak nasze gadżety, zabawki, przypadkowi partnerzy do dobrej zabawy, z którymi można zatańczyć, zjeść, napić się i przebrać w ich stroje

– skomentował jeden z księży.

księża ostrzegają przed Halloween
Pixabay

Sama atmosfera Halloween bliższa jest naszym wyobrażeniom piekła niż nieba. Bo czy wyobrażamy sobie niebo jako miejsce, po którym hasają diabełki, potwory, kościotrupy i czarownice? A jeżeli nie, to po co bawić się w piekło? Czy zabawa w potępienie i przebieranie się za przyjaciół szatana jest miła Chrystusowi

– dopowiedziano w odniesieniu do Halloween.

Słowa księdza wywołały lawinę komentarzy

Niektórzy z księży, idąc za duchem czasu, udzielają się w mediach społecznościowych. Duchowny Sebastian Picur prowadzi profil na TikToku, gdzie śledzi go prawie pól miliona osób. Ostatnie nagranie księdza dotyczące kontrowersyjnego zwyczaju wywołało lawinę komentarzy. Co takiego powiedział duchowny z Podkarpacia o Halloween?

Źródła: www.o2.pl, i.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), pixabay.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x