×

Kartka do listonosza: „Jak jeszcze raz zostawisz aviso, gdy będę w domu…”

Tym razem miarka się przebrała. Adresat nie wytrzymał i postanowił dać listonoszowi, który zostawił mu awizo, ostatnie ostrzeżenie. Kartka do listonosza pozostawiona na drzwiach z pewnością sprawi, że doręczyciel pocztowy zastanowi się dwa razy zanim zostawi kolejne wezwanie do odbioru przesyłki.

Jak jeszcze raz zostawisz aviso gdy będę w domu…

– zaczął tymi słowami adresat.

Kartka do listonosza

Pewien listonosz wyraźnie podpadł adresatowi jednej z przesyłek po tym, jak po raz kolejny nie zapukał do jego drzwi tylko zostawił awizo. W konsekwencji odbiorca przesyłki sam musiał pofatygować się o jej odebranie, co bardzo mu się nie spodobało. Tym razem postanowił jednak tak tego nie zostawiać i na klatce schodowej przykleił do drzwi kartkę z mocnym przesłaniem do listonosza.

Jak jeszcze raz zostawisz aviso gdy będę w domu i cię zauwarzę to zejdę i ci wpi******!!!

A jak przyjedzie policja, to mam alibi bo zostawiłeś aviso!!! PS. To już kolejny raz jak musze stać na poczcie.

Łobuzie

– czytamy na kartce [oryginalna pisownia].

Zdjęcie odnalezione w mediach społecznościowych. Nie wiemy, gdzie dokładnie zostało zrobione. Niech będzie ono jednak przestrogą dla wszystkich listonoszy i kurierów.

 

Problem, który od dawna jest poruszany przez społeczeństwo

Wiele już było tego typu ogłoszeń/próśb do listonoszy, którzy wolą zostawić awizo niż fatygować się o dotarcie do drzwi odbiorcy przesyłki. Tyczy się to przede wszystkim osób mieszkających w blokach, gdzie listonosz często musi szukać danego mieszkania.

Dla przykładu skąd listonosz ma wiedzieć, że mieszkanie numer 76 jest na piętrze 8? Łatwiej przecież zostawić karteczkę, zwłaszcza, jeśli ma do „obskoczenia” więcej bloków, czyż nie? Często zdarza się również niestety tak, że przesyłki na poczcie tego samego dnia nie ma, bo listonosze nie wyrabiają się, by je zdawać.

Drogi listonoszu, jeśli zostawiasz awizo bez sprawdzenia, czy adresat jest w domu/mieszkaniu, pamiętaj, że nie tędy droga.

kartka do listonosza
Pixabay

7-latek wysłał list do zmarłego taty. Wciąż nie mógł pogodzić się ze stratą tak bliskiej mu osoby, dlatego z utęsknieniem czekał na wiadomość. Kilka dni później listonosz przyniósł odpowiedź…

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), imgur.com

Może Cię zainteresować