×

Na przystanku zobaczyła kartkę. Po przeczytaniu jej od razu chwyciła z telefon

Ponoć prawdziwi bohaterowie nie noszą peleryn. Dowodem jest poruszające ogłoszenie, które zamieszczono na przystanku w Warszawie. Jedna z mieszkanek miasta sfotografowała odręcznie zapisaną kartkę i udostępniła ją w mediach społecznościowych.

Poruszające ogłoszenie na przystanku

Często słyszymy o przypadkach, które jak na dłoni pokazują ignorancję i znieczulicę ludzi. Niestety zdarza się, że przypadkowe osoby często pozostają nieczułe na cierpienie innych. Nie reagują, gdy komuś dzieje się krzywda, bo nie wiedzą, jak się zachować lub boją się podjąć jakiekolwiek działanie. Taka znieczulica może zakończyć się tragicznie, szczególnie gdy chodzi o ludzkie zdrowie i życie. Ale skoro piętnujemy podobne przypadki, warto też docenić tych, którzy udowadniają, że nie jest im obojętny los drugiego człowieka.

Ta historia wzrusza i daje do myślenia. Mieszkanka Warszawy dodała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widzimy niewielką kartkę przymocowaną do przystanku autobusowego „Małej Łąki 01” w Warszawie. Tym razem nikt nie szukał zaginionej rzeczy, ani nie chciał zatrudniać pracowników.

Ten, kto podszedł bliżej, by przeczytać treść ogłoszenia, dostrzegł podziękowania od matki chorego chłopca.

Atak padaczki

Jak się okazało, 18 sierpnia na wspomnianym przystanku rozegrały się dramatyczne wydarzenia. Chłopiec dostał ataku padaczki. Na szczęście na przystanku były osoby, które pomogły dziecku. Kim byli ci ludzie? Nie wiadomo. Mama chłopca postanowiła im podziękować, pisząc kilka słów…

Bardzo serdecznie dziękuję tym osobom, które w czwartek 18 sierpnia zaopiekowały się moim synem podczas ataku padaczki

– czytamy na kartce.

Jedna z internautek chciała pomóc matce w dotarciu do szerszego grona odbiorców. Udostępniła więc zdjęcie w mediach społecznościowych.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Facebook.com (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować