×

Trzecia fala koronawirusa nadciąga. Wiceminister zdrowia podał konkretną datę

Trzecia fala koronawirusa jest bliżej niż myślimy. Waldemar Kraska zapowiedział już, kiedy nastąpi kolejny pik zakażeń COVID-19. Wiceminister zdrowia zapewnia, że tym razem rząd przygotuje Polskę do walki z chorobą.

Trzecia fala koronawirusa

Choć od początku trwania epidemii COVID-19 było oczywiste, że wirus prawdopodobnie będzie nam towarzyszył przez co najmniej 2 lata, przygotowania do drugiej fali nie przebiegły tak jak powinny. Wbrew oczekiwaniom nauczycieli oraz rodziców, Ministerstwo Edukacji nie opracowało nowego modelu nauczania. Pomimo zapewnień, że edukacja zdalna tym razem będzie efektywniejsza niż w trakcie pierwszego lockdownu, okazało się, że system nie radzi sobie z nową sytuacją.

Tymczasem wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to jeszcze nie koniec pandemii koronawirusa. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział wczoraj, że chwilowe uspokojenie sytuacji epidemiologicznej to niejako cisza przed burzą. Już za nieco ponad miesiąc nastąpi bowiem kolejna fala epidemii.

Przygotowujemy się na trzecią falę zakażeń koronawirusem, która może nastąpić w styczniu i lutym. To okres typowo grypowy, więc ryzyko zachorowania może być większe.

Waldemar Kraska powołał się także na opinię ekspertów w zakresie wirusologii.

My się na tę falę niestety przygotowujemy, bo eksperci też o tej trzeciej fali mówią, mniej więcej w okresie stycznia i lutego, dlatego też jest budowa tych szpitali tymczasowych, które teraz na pewno nie będą uruchamiane, bo na razie aż tylu tych zakażeń nie ma, ale musimy być przygotowani na ewentualność trzeciej fali.

Sylwester może się odbyć?

Większość z nas mogła się spodziewać, że w tym roku ze względu na epidemię koronawirusa, zabawy sylwestrowe zostaną odwołane. W końcu, krążyły nawet wieści o tym, że w Boże Narodzenie zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się. Okazuje się jednak, że wcale nie musi być aż tak źle. Waldemar Kraska wspomniał jedynie, że być może imprezy w mniejszym gronie będą przebiegać w nieco zmieniony sposób.

Jest jeszcze miesiąc do Sylwestra, na pewno nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory, ale być może sytuacja tego dnia będzie radośniejsza niż to, co mamy w tej chwili.

Niestety wiceszef Ministerstwa Zdrowia nie miał zbyt dobrych wiadomości, jeśli chodzi o ferie zimowe w 2021 roku. Stwierdził, że najlepiej byłoby ograniczyć wyjazdy w tym czasie.

W tym wyjątkowym roku musimy ograniczyć nasze wyjazdy do minimum, spędzić ferie w domu. To była trudna dla nas decyzja, ale pobudki za nią stojące są epidemiologiczne i zdrowotne.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij