×

Policjant z Konina przeżył osobistą traumę. Pracodawca stoi za nim murem i wynajmuje obrońców

Policja powiedziała, że będzie stała murem za policjantem z Konina. Twierdzą, że nie miał zamiaru zabić 21-latka. Po prostu wykonywał swoje obowiązki, a teraz jest w traumatycznym stanie. Policjanta przed sądem będzie broniło dwóch adwokatów, o których zadbał jego pracodawca.

Policja murem za swoim pracownikiem

Sprawą nieumyślnego przekroczenia uprawnień zajmuje się obecnie Prokuratura Regionalna w Łodzi. Policjant z Konina od początku całej sprawy miał zapewnioną opiekę prawnika.

Jak mówi podinsp. Andrzej Szary,przewodniczący NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego:

Wynajęliśmy dwóch adwokatów, którzy będą go reprezentować w prowadzonym postępowaniu. Musi mieć poczucie, że firma za nim stoi i nie zostawi go. Mamy z nim kontakt na bieżąco, jeżeli coś potrzebowałby, to na pewno udzielimy mu pomocy

Policjant przeszedł osobistą traumę

Mężczyzna, który podczas służby zastrzelił 21-latka, był w bardzo słabym stanie psychicznym. Przez pewien czas przebywał w szpitalu psychiatrycznym, który opuścił kilka dni temu.

Związkowiec komentuje:

W szpitalu psychiatrycznym policjant miał też zapewnioną pomoc psychologiczną. Każdy funkcjonariusz, który bierze udział w zdarzeniu traumatycznym, a na pewno użycie broni jest takim zdarzeniem, objęty jest opieką psychiatryczną i psychologiczną.

Policjanci prowadzą w szkołach rozmowy z uczniami. Proszą ich o nie wydawanie wyroku przed zakończeniem śledztwa.

Policjant dochodzi do siebie

Po śmierci 21-latka w mieście doszło kilkukrotnie do zamieszek. Krążą pogłoski, że wraz z rodziną policjant wyprowadził się z Konina.

Podinspektor mówi, że rozmawiał z mężczyzną po całym incydencie:

Rozmawiałem z nim. Na początku był w stanie traumatycznym, trudnym dla niego. Powoli wraca do zdrowia i mam nadzieję, że w jakimś sensie wróci, chociaż po takich zdarzeniach to raczej pozostanie w jego pamięci już do końca jego życia. Sprawą opieki socjalnej i zmianą miejsca zamieszkania zajęli się komenda wojewódzka i główna policji oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

 Wyniki śledztwa

Na początku sprawa toczyła się w Koninie, ale o przeniesienie zawnioskował pełnomocnik ojca zabitego 21-latka. Nadal czekamy na wynik śledztwa Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która wezwała policjanta na świadka. Rzecznik prokuratury poproszony, o komentarz w sprawie:

Nie komentujemy, będziemy mogli coś więcej powiedzieć w połowie następnego tygodnia. Tak się umówiłem z prokuratorem prowadzącym, że do tego czasu nie mogę ujawniać żadnych szczegółów.

Co myślicie o całej sprawie?

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.tvn24.pl, poznan.onet.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij