×

Narzeczona postrzelonego 21-latka z Konina przerwała milczenie. Jej słowa nie dają złudzeń

Narzeczona zastrzelonego Adama zabiera głos. Julia apeluje o zakończenie protestów. W ostatnim czasie w Koninie dochodzi do groźnych zamieszek. Mieszkańcy oskarżają policjantów o śmierć Adama. Jak komentuje obecną sytuację Julia? Gdzie będzie prowadzone dalsze śledztwo?

Narzeczona zastrzelonego Adama zabiera głos

W Koninie dochodzi w ostatnich dniach do groźnych zamieszek. Grupy młodzieży spotykały się pod Komendą Policji, skandując obraźliwe hasła w stronę policji. Wczoraj manifestujący rzucali w funkcjonariuszy kamieniami i butelkami. Oskarżają mundurowych o śmierć 21-letniego Adama.

Po niedzielnych demonstracjach przed komendą policji zebrał się sztab kryzysowy. Władze Konina proszą mieszkańców o powściągnięcie emocji. Pod komendą policji zgromadzili się uzbrojeni funkcjonariusze. Towarzyszyła im też armatka wodna.

Teraz głos w sprawie zabrała narzeczona ofiary Julia Jęcz.

Nie będziemy pokazywać, że jesteśmy słabi. Już pokazaliśmy, co potrafimy. Policja w Koninie będzie pamiętać, czyją krew mają na rękach

powiedziała 18-latka cytowana przez RMF FM. Poprosiła o zakończenie protestów i zachowanie spokoju.

Narzeczona zastrzelonego zabiera głos
Facebook

Co w końcu miał przy sobie Adam?

Z ostatnich doniesień wynika, że przedmioty, które miał przy sobie zastrzelony 21-latek, z każdym dniem się zmieniają. Nożyczki, które miały być ostrym narzędziem, okazały się tępymi nożyczkami biurowymi. Torebeczka z białym proszkiem – białą kartką. Dziś rozwiewane są wątpliwości czy w zwitku papieru były narkotyki?

W poniedziałek do tych doniesień odniósł się Michał Wąż, adwokat i pełnomocnik ojca Adama C.

Nie ma żadnych wyników analizy, jeżeli chodzi o metaamfetaminę. Nawet prokurator nie przekazał mu, czy cokolwiek było w znalezionym zwitku papieru. Na chwilę obecną trzeba z dużą ostrożnością podchodzić, czy w ogóle ten zwitek papieru był w posiadaniu tego chłopaka

Policjant, który zastrzelił w szpitalu

Wielkopolska policja poinformowała dziś, że funkcjonariusz, który postrzelił śmiertelnie 21-latka, wciąż przebywa w szpitalu. Trafił tam ze względu na złym stan psychiczny.

Jest w służbie, natomiast fizycznie przebywa w szpitalu

poinformował, Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Śledztwo przeniesione do Łodzi

Na potrzeby zachowania obiektywizmu w toczącym się postępowaniu, śledztwo dotyczące użycia broni palnej przez funkcjonariusza policji podczas interwencji w Koninie zostanie przekazane do Prokuratury Regionalnej w Łodzi

potwierdziła w rozmowie z RMF24 prok. Ewa Bialik.

Źródła: wiadomosci.wp.pl, www.se.pl
Fotografie: www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij