×

Tragiczny wypadek w Kalenicach. Zginęła 29-letnia Ukrainka z dwójką dzieci

Tragiczny wypadek w Kalenicach na autostradzie A2 (województwo łódzkie). Ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym, którym podróżowało siedem osób. Niestety są ofiary śmiertelne, w tym dwójka małych dzieci.

Tragiczny wypadek w Kalenicach

Do tragedii doszło około godz. 1 w nocy z 7 na 8 marca na autostradzie A2 w powiecie łowickim (woj. łódzkie). Samochodem osobowym, fiatem stilo, podróżowało siedem osób – 3 osoby dorosłe i 4 dzieci, z których najmłodsze miało rok, a najstarsze 7 lat. Wszyscy pasażerowie to Ukraińcy, którzy jechali z kraju ogarniętego wojną.

Samochód osobowy zderzył się z samochodem ciężarowym, prowadzonym przez 52-letniego kierowcę, pochodzącego z województwa wielkopolskiego. Mężczyzna był trzeźwy i w wyniku zdarzenia nie obniósł poważnych obrażeń.

Niestety pasażerowie fiata stilo nie mieli tyle szczęścia…

Nie żyje kobieta i dwójka dzieci

Bilans wypadku w Kalenicach jest tragiczny. Nie żyje młoda kobieta i dwóch małych chłopców.

Jadący autem osobowym: 29-letnia kobieta z dwójką dzieci – rocznym i dwuletnim – zginęli po zderzeniu z ciężarówką na A2 w pow. łowickim (woj. łódzkie). Rannych zostało dwóch mężczyzn. Wszyscy to obywatele Ukrainy

– przekazał rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak.

Z kolei rzeczniczka prasowa łowickiej policji kom. Urszula Szymczak dodaje:

Rannych zostało dwóch mężczyzn i dwoje dzieci: 3-letnie i 7-letnie. Jeden z mężczyzn został w ciężkim stanie przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Zgierzu. Dzieci są w jednym z łódzkich szpitali.

Okoliczności wypadku bada policja.

Kilka dni temu pisaliśmy o wypadku autokaru z uchodźcami z Ukrainy. W pojeździe, który jechał w kierunku Warszawy, były 73 osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Fotografie: Państwowa Straż Pożarna w Łodzi (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij