×

Tragiczny wypadek kolarza! Podczas wyścigu 20-latek spadł z wiaduktu w przepaść

Tragiczny wypadek kolarza, który triumfował w tegorocznym Tour de Pologne! Podczas wyścigu IL-Lombardia Remco Evenepoel wypadł z trasy na wiadukcie i spadł z dużej wysokości w przepaść. Jak informują włoskie media, przytomnego 20-latka przetransportowano do szpitala.

Tragiczny wypadek kolarza

Remco Evenepoel, kolarz Deceuninck – Quick Step uległ poważnemu wypadkowi podczas jednodniowego wyścigu IL-Lombardia na ok. 40 metrów przed metą. 20-letni Belg jechał w czołówce, ale zjeżdżając z wzniesienia w Muro Di Sormano prawdopodobnie źle wyhamował. Skutek okazał się fatalny.

Młody kolarz wypadł na wiadukcie z trasy. Uderzając o krawędź wiaduktu przeleciał przez mostek i spadł w przepaść z dużej wysokości. Na szczęście drzewa, które znajdowały się tuż za barierką nieco zamortyzowały upadek młodego kolarza.

Jak donosi włoska telewizja RAI, przytomnego i świadomego Remco Evenepoela przetransportowano do szpitala. Potwierdzają te informacje organizatorzy wyścigu.

Tragiczny wypadek kolarza
YouTube

Kim jest Remco Evenepoel?

Remco Evenepoel to 20-letni Belg, który chociaż swoją sportową karierę zaczynał od gry w piłkę nożną, to obecnie uważany jest za talent kolarstwa. We włoskim wyścigu jednodniowym Il Lombardia był uznany za faworyta.

W pięknym stylu wygrał tegoroczny Tour de Pologne, przyjeżdżając na metę 4. etapu 2 minuty przez Jakobem Fuglsangiem. Zaatakował w pojedynkę na ponad 50 km przed końcem wyścigu i opłaciło się.

Był też świadkiem groźnego wypadku Fabia Jakonsena na pierwszym etapie w Katowicach. Lekarze podjęli decyzję o natychmiastowej operacji, po której holenderski kolarz był w śpiączce. Po wybudzeniu jednak wrócił do kraju na dalsze leczenie.

Źródła: sport.onet.pl, www.sport.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij