×

Dramat na jednym z warszawskich osiedli. Półtoraroczne dziecko wypadło z okna!

Dramat na jednym z warszawskich bloków na ulicy Sienkiewicza. Podczas nieobecności matki półtoraroczne dziecko wypadło z okna mieszkania znajdującego się na pierwszym piętrze. Z medialnych doniesień wynika, że było pod opieką starszej siostry.

Półtoraroczne dziecko wypadło z okna. Jak do tego doszło?

Z informacji, które znalazły się w mediach wynika, że dziecko zostało pozostawione w domu jedynie pod opieką starszej siostry. W tym czasie, kiedy dzieci przebywały w jednym z warszawskich mieszkań przy ul. Sienkiewicza, nie było żadnego dorosłego opiekuna.

Matka wyszła bowiem „na chwilę” do sklepu. Dziecko wypadło z okna znajdującego się na pierwszym piętrze budynku. Na szczęście nie uderzyło o beton, a spadło prosto na trawnik znajdujący się pod oknem. Z oględzin wynika, że dziecku nic poważnego się nie stało. Jednak zabrano je do szpitala na obserwację. Sprawa na pewno znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Czym grozi pozostawienie dziecka bez opieki?

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy dziecko pozostaje samo bez opieki dorosłego. Ale jedna z niewielu, która paradoksalnie ma swój „szczęśliwy” koniec i dziecko nie doznaje poważniejszych obrażeń. Wielu rodziców nie zastanawia się, co może się stać, kiedy pozostawią na chwilę swoje dziecko samo. Skutki tego mogą być opłakane.

Czym grozi pozostawienie dziecka bez opieki? Według zapisu w Kodeksie Wykroczeń:

Kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.

W przypadku pozostawiania dziecka samego w domu, lepiej dmuchać na zimne i wziąć pod uwagę wszystkie scenariusze. Poza rozmową z pociechą, konieczne okaże się zabezpieczenie wszystkich potencjalnie groźnych przedmiotów. Mowa tu zwłaszcza o nożach, naczyniach, kuchenkach gazowych czy też zapalniczkach i zapałkach, i jak widać też oknach.

Ważne jest również, aby dziecko nie miało dostępu do wszelkiego rodzaju lekarstw. Dobrym rozwiązaniem jest więc poproszenie kogoś o opiekę: rodzinę lub sąsiada – jeśli to tylko chwilowa nieobecność.

Źródła: radioplonsk.pl, warszawawpigulce.pl
Fotografie: Maps Google

Może Cię zainteresować