×

Tragedia w Teatrze Bolszoj. 37-letni aktor umierał na oczach publiczności

Tragedia w Teatrze Bolszoj. W czasie wymiany dekoracji zdarzył się przerażający wypadek. Ogromne tło zmiażdżyło jednego z aktorów. Wstrząśnięta obsada natychmiast zaczęła wzywać pomoc, a publiczność wyprowadzono z sali. Już od dawana aktorzy i pracownicy skarżyli się na złe warunki pracy w teatrze. To już kolejny wypadek, który się tam wydarzył.

Tragedia w Teatrze Bolszoj

Do tych tragicznych wydarzeń doszło w czasie wystawiania opery „Sadko”. Podczas wymiany dekoracji zdarzył się przerażający wypadek. Potężne drewniane tło spadło wprost na aktora 37-letniego Jewgienija Kuleszę. Mężczyzna występował w najsłynniejszym teatrze świata już od 2002 roku.

Kiedy inni obecni na scenie aktorzy zorientowali się, co się stało, natychmiast zaczęli wzywać pomocy. Obsługa sceny od razu ruszyła, aby podnieść rekwizyt, ale na wszystkie działania było za późno. Podjęto też próbę reanimacji. Wezwano karetkę. Niestety przybyli na miejsce ratownicy medyczni stwierdzili zgon.

Relacja świadków zdarzenia

Jeden ze świadków zdarzenia w rozmowie z Daily Mail opisał te tragiczne chwile:

Przybyliśmy do Teatru Bolszoj i usiedliśmy na swoich miejscach. Nagle, gdy sceneria opadła podczas pierwszej sceny, ktoś krzyknął: 'Lekarza! Potrzebujemy szybko karetki, ktoś wpadł pod tło!’ Orkiestra ucichła, kurtyny zostały zaciągnięte

Z kolei inni świadkowie mówili, że wydawało im się, że wszystko, co się dzieje, jest jedynie elementem przedstawienia. Po chwili jednak dotarło do nich, że są obecni przy przerażającej tragedii.

Nie jest to pierwszy wypadek, który miał miejsce w tej placówce. W 2013 zginął tam pierwszy skrzypek Wiktor Sedow. Występował w teatrze Bolszoj aż przez 40 lat.

Pracownicy już od dawna narzekają na skandaliczne warunki panujące w tym XIX-wiecznym budynku. Były pierwszy tancerz teatru Nikolai Tsiskardze w rozmowie z mediami wyznał:

Kulisy to prawdziwe piekło! Tancerze uszkadzają sobie nogi, gdy przewracają się sceny i zarywają klatki schodowe. Krzyczę o problemach Bolszoj od 25 lat. Nie ma porządku, lekarstw, etyki

Źródła: www.fakt.pl, www.dailymail.co.uk
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować