×

Tragedia w szpitalu covidowym. Pożar zabił dziewięć osób

Tragedia w szpitalu covidowym. Na jednym z oddziałów wybuchła butla z tlenem. Zginęło dziewięciu pacjentów chorych na COVID-19.

Tragedia w szpitalu covidowym

Jak informuje agencja Reuters, do zdarzenia doszło w sobotę (19 grudnia) nad ranem czasu lokalnego w prywatnym szpitalu Sanko w Gaziantep, na południowym wschodzie Turcji. Butla, w której przechowywano tlen pod wysokim ciśnieniem, wybuchła powodując pożar.

Najpierw lokalne media informowały o śmierci ośmiu osób. Niestety kilka godzin później tamtejszy minister zdrowia przekazał, że ofiar jest dziewięć. Jak podaje agencja Associated Press, byli to pacjenci w wieku między 56 a 85 lat, którzy chorowali na COVID-19.

Tragedia w szpitalu covidowym
Twitter

Dlaczego do tego doszło?

Na całe szczęście pożar szybko udało się ugasić. Oprócz 9 ofiar śmiertelnych, nikomu innemu nic się nie stało. 14 pacjentów, znajdujących się pod intensywną opieką medyczną, zostało przeniesionych do innych szpitali.

Rozpoczęło się śledztwo, mające wyjaśnić okoliczności tragicznego zdarzenia.

Jesteśmy głęboko zasmuceni tą tragedią

– powiedział turecki minister zdrowia, Fahrettin Koca, przed planowaną wizytą w szpitalu.

Jak podaje Associated Press, obecnie w Turcji zajętych jest 74 proc. łóżek dla osób wymagających intensywnej terapii – taki odsetek ujawnia rząd, choć przedstawiciele branży medycznej twierdzą, że sytuacja jest znacznie gorsza.

Źródła: www.theguardian.com, apnews.com, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij