×

Tragedia w ogarniętej płomieniami Australii! Strażacy zginęli w trakcie walki z żywiołem!

Żywioł nie odpuszcza kontynentowi australijskiemu! Niestety zginęli strażacy walczący z pożarem w trakcie jedne z akcji.

Reklama

Australijskie pożary nie słabną

Walka z żywiołem wciąż trwa i ogień nie przestaje trawić Australii. W czwartek lotnisko Canberra zostało zamknięte z powodu pobliskich pożarów, a mieszkańcom na południe od stolicy Australii powiedziano, aby szukali schronienia. Ogień pojawił się w środę, ale silne wiatry i wysokie temperatury spowodowały pogorszenie warunków na Canberze. Drugi pożar w pobliżu lotniska, który rozpoczął się w czwartek rano. Na twitterze lokalnej policji pojawiła się informacja na temat tego obszaru:

Ogień szybko się porusza, a w okolicy jest wiele zamknięć dróg. Unikaj tego obszaru. Lokalne blokady dróg na miejscu.

Strażacy walczą z Morton Fire, który pochłania dom niedaleko Bundanoon. Mieszkańcom niektórych przedmieść Canberry doradzono, aby szukali schronienia, a inni natychmiast wyjechali. Jak powiedział dziennikarzom minister obrony Angus Campbell:

Reklama

Siły obronne pomagają w pewnym stopniu i sprawdzają, czy należy podjąć inne działania w celu ochrony ludzi.

Zginęli strażacy walczący z pożarem

Trzej amerykańscy strażacy zginęli podczas walki z pożarami w Australii, kiedy tankowiec C-130, którym lecieli, rozbił się w południowej części kraju, podali w czwartek urzędnicy.  Strażacy powiedzieli, że załoga zginęła w katastrofie po opuszczeniu miasta Richmond w stanie Nowej Południowej Walii, podczas misji bombardowania wodą obszarów ogarniętych ogniem. Shane Fitzsimmons, komisarz ds. Straży pożarne przekazał smutne wiadomości:

Niestety, wszystko, co mogliśmy zrobić, to zlokalizować wrak i miejsce katastrofy. Pomimo nadziei, żadna z osób na pokładzie nie przeżyła.

Premier Nowej Południowej Walii, Gladys Berejiklian, napisał na Twitterze o tragicznych ofiarach śmierci oraz o geście ich upamiętnienia:

Ze względu na szacunek dla trzech amerykańskich strażaków, którzy stracili życie podczas prowadzenia działań przeciwpożarowych.  Flagi opuszczone zostaną do połowy masztu w NSW (New South Wales).

Nie podano informacji z jakiego stanu w USA pochodzili strażacy. Obecnie w walkę z żywiołem zaangażowanych jest ponad 1700 strażaków.

Źródła: www.youtube.com, sacramento.cbslocal.com, nypost.com, www.nytimes.com, www.foxnews.com
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), Twitter, Wikipedia

Może Cię zainteresować