×

1 października zawyją syreny w całej Polsce. To hołd dla zmarłego strażaka

W sobotę, 1 października, o godzinie 18:00 zawyją syreny w całej Polsce. Jednostki PSP i OSP chcą w ten sposób oddać hołd strażakowi, który zmarł nagle podczas działań gaśniczych. Bohater, który przez lata narażał swoje życie w trosce o bezpieczeństwo Polaków, odszedł w wieku 42 lat.

Asp. sztab. Jan Biernat nie żyje

Feralnego dnia kilkanaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku gospodarczego w Michowicach w gminie Głuchów w woj. łódzkim. Sama akcja gaszenia pożaru miała być trudna i trwać ponad sześć godzin. Wśród strażaków był 42-letni asp. sztab. Jan Biernat, który pełnił służbę jako zastępca dowódcy zmiany. W pewnym momencie, podczas prowadzenia akcji gaśniczej, zasłabł. Do karetki miał jeszcze dojść o własnych siłach. Niestety, chwilę później doszło do najgorszego. 42-letni strażak zamknął oczy raz na zawsze.

Z wielkim smutkiem informujemy, że podczas działań gaśniczych prowadzonych w Michowicach (gmina Głuchów) zasłabł jeden ze strażaków JRG Skierniewice. Niestety mimo natychmiast udzielonej pomocy wysiłki lekarza i ratowników PRM nie przyniosły efektu. Na wieczną służbę w wieku 42 lat odszedł asp. sztab. Jan Biernat, pełniący służbę na stanowisku zastępcy dowódcy zmiany. Cześć jego pamięci

– czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Skierniewicach.

Po śmierci 42-letniego strażaka głos w mediach społecznościowych zabrał także komendant główny PSP gen. brygadier Andrzej Bartkowiak. W imieniu własnym i całej społeczności strażackiej złożył głębokie wyrazy żalu i współczucia dla rodziny i bliskich zmarłego.

1 października zawyją syreny w całej Polsce.

1 października o godzinie 18:00 w całym kraju strażacy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych uruchomią sygnały dźwiękowe i świetlne. Ten piękny gest ma być wyrazem hołdu dla świętej pamięci asp. sztab. Jana Biernata, strażaka KM PSP w Skierniewicach.

O uczczenie pamięci zmarłego strażaka w tak niezwykły i poruszający sposób zaapelował na Twitterze gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Bracia strażacy o 18.00 włączmy w jednostkach #PSP #OSP sygnały świetlne oraz dźwiękowe i oddajmy hołd śp. asp. sztab. Janowi Biernatowi, strażakowi KM PSP w Skierniewicach, który odszedł dziś na wieczną służbę, wypełniając słowa roty ślubowania. Cześć Jego pamięci!

Jesteśmy przekonani, że głośny ryk syren i liczne sygnały świetlne dotrą do śp. asp. sztab. Jana Biernata. Spoczywaj w pokoju bohaterze!

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij