×

Tragedia w Naruszewie! Zabiła młodszego brata, a następnie popełniła samobójstwo

Tragedia w Naruszewie! Do wstrząsającego zdarzenia doszło w miejscowości w powiecie płońskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, w sobotę kobieta zamordowała w szopie swojego brata. Dwa dni później popełniła samobójstwo.

Tragedia w Naruszewie

Ze względu na dobro śledztwo, na obecnym etapie dochodzenia policja nie może udzielać szczegółowych informacji. Rzecznik prasowy płońskiej policji podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska potwierdziła jedynie, że na posesji jednego z domów w Naruszewie znaleziono zwłoki dwóch osób.

Dziennikarz TVP 3 Warszawa Łukasz Wielechowski opublikował na swoim profilu na Facebooku nieoficjalne informacje na temat zabójstwa. Napisał:

Ze wstępnych ustaleń wynika, że siostra zabiła brata już w sobotę. Do morderstwa doszło w szopie. Kobieta samobójstwo popełniła dzisiaj rano. Jej ciało znaleziono na strychu domu, w którym mieszkała z bratem. Mieszkanka Naruszewa zostawiła list, w którym podała powody morderstwa.

Oznaczałoby to, że 4 kwietnia kobieta zamordowała swojego młodszego brata, a dwa dni później odebrała życie również sobie. Z informacji Super Expressu wynika, że było to samobójstwo przez powieszenie. Ustalono też, że śmierć mężczyzny nastąpiła w wyniku zadania mu kilku ciosów za pomocą ostrego narzędzia.

Na dzisiaj zaplanowano sekcję zwłok rodzeństwa. Jak donosi gazeta lokalna Płońszczak, mężczyzna miał 67 lat, a kobieta 72 lata.

Liczba zabójstw w Polsce rośnie

Od 2016 roku liczba morderstw w Polsce rośnie. Przyjmuje się, że wzrost jest spowodowany zmianami w organizacji pracy prokuratury, które sprawiły, że większa ilość zdarzeń jest kwalifikowana właśnie jako zabójstwo.

Co więcej, granica pomiędzy spowodowaniem ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym (pobicie ze skutkiem śmiertelnym) bywa trudna do sprecyzowania i często opiera się na ustaleniu zamiaru domniemanego sprawcy. Kwestią dość trudną do oceny jest także określenie, czy śmierć została spowodowana nieumyślnie.

Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij