×

Tragedia na kąpielisku w Jantarze! Topiło się sześć osób, jedna nie wypłynęła

Tragedia na kąpielisku w Jantarze! Jak informuje reporter Radia ZET, w Bałtyku topiło się sześć osób. Ratownicy wyciągnęli na brzeg pięć osób. Jedna z nich, wymagającą reanimacji, została zabrana śmigłowcem LPR do szpitala. Poszukiwania szóstej osoby nadal trwają.

Tragedia na kąpielisku w Jantarze. Czy są ofiary śmiertelne?

Reporter Maciej Bąk z Radia ZET przekazał tragiczne wieści. Na plaży w Jantarze trwa akcja ratownicza. Jak wynika ze zgłoszenia, tonęło sześć osób.

Kilkanaście minut temu przekazano, że ratownicy wyciągnęli na brzeg trzy osoby. Stan dwóch z nich określano jako dobry. Teraz reporter przekazał nieco lepsze wieści: cztery osoby są już bezpieczne na brzegu. Piątą, która wymaga reanimacji, zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety nadal nie odnaleziono szóstej osoby…

Czekamy na nowe informacje w tej sprawie.

Jantar. Śmierć w jeziorze. Ile ofiar?

Zaledwie parę dni temu w Jantarze doszło do innej tragedii – utonął 32-letni mężczyzna.

Około godz. 13.09 otrzymaliśmy zgłoszenie o topiącym się w morzu mężczyźnie. W akcji ratowniczej, która natychmiast się rozpoczęła, wzięli udział strażacy z JRG w Nowym Dworze Gdańskim, OSP Jantar oraz specjalistyczne służby ratunkowe ze Sztutowa i Elbląga

– relacjonowali strażacy z Nowego Dworu Gdańskiego.

Ciało 32-latka zostało wyrzucone na brzeg półtorej godziny po rozpoczęciu akcji ratunkowej. Reanimacja nie przyniosła rezultatów.

Z policyjnych statystyk wynika, że w czerwcu i lipcu tego roku w Polsce utonęło już 112 osób. 

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij